Exriaditeľ NAKA Branislav Zurian sa prihlásil na polícii, po vypočutí ho prepustili domov

liga majstrov_tvnoviny.mp4
Zdroj: Polícia SR

Zurian čelí obvineniu z ohrozenia utajovanej skutočnosti a zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Exriaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian sa v pondelok (24.5.) ráno sám prihlásil na polícii, po vypočutí ho prepustili domov. Zurian o tom informuje na sociálnej sieti.

Status zverejnil pre priateľov a nie je dostupný pre ostatných ľudí. Od pondelka večera však správa koluje na internete. Ako prvý informovoval o tom, že sa bývalý šéf elitných policajtov postavil pred vyšetrovateľa portál Hlavný denník, ktorému to potvrdil zdroj z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

„Vždy som si myslel, že som silný človek, ktorý zvládne každý čestný boj. Tento boj však nebol čestný a čaká ma do víťazného konca ešte kus cesty. Dnes ráno (pozn.redakcie 24.5.) som sa sám prihlásil na polícii, kde som sa pred vyšetrovateľom vyjadril ku skutočnostiam, ktoré mi kladú za vinu na základe výpovede jedného kajúcnika. Po výsluchu som bol prepustený na slobodu," uviedol Zurian na súkromnom profile.

Zdroj: Internet

Generálna prokuratúra, inšpekcia ministerstva vnútra ani Krajská prokuratúra v Bratislave sa nebudú vyjadrovať k aktuálnemu stavu vyšetrovania obvineného bývalého riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana.

„Vzhľadom na aktuálne štádium prípravného konania sa GP SR nebude k danej veci vyjadrovať,“ uviedol hovorca GP Dalibor Skladan.

„Na základe rozhodnutia dozorujúcej prokuratúry vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby k aktuálne vyšetrovanému prípadu neposkytuje žiadne informácie," povedala Petra Friese z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra.

V piatok (21. 5.) ráno u Branislava Zuriana doma v Poprade aj v Bratislave v služobnom byte zasahovala polícia. Ten bol v tom čase v zahraničí.

Bývalý šéf NAKA je obvinený zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Obvinil ho vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra. Dozor nad jeho prípadom prevzala generálna prokuratúra.

Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru k 15. máju. Z funkcie odišiel na vlastnú žiadosť. Zároveň odišiel aj z polície.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Branislav zurian

Dôležité udalosti