Spory o zmene kolúznej väzby sú azda na konci. Takáto by mala byť dohoda

Mária Kolíková a Boris Kollár.
Zdroj: TASR

Jej úpravu pripravuje ministerka Kolíková aj poslankyňa Sme rodina Petra Hajšelová.

Kolúzna väzba by sa mala skrátiť na päť mesiacov, ale nie pre všetkých. Týkať by sa nemala osôb, ktoré sú vo väzbe pre násilnú trestnú činnosť alebo sú členmi organizovanej skupiny. V špeciálnom režime by mali fungovať ľudia, ktorým bolo preukázané kolúzne správanie.

Takýto by mal byť návrh ministerstva spravodlivosti (MS) SR, ktoré ho chce predložiť na stredajšie (26. 5.) rokovanie vlády. Koncom týždňa by sa návrh mohol dostať na prerokovanie do parlamentu. Informoval o tom na pondelkovej tlačovej konferencii premiér Eduard Heger (OĽANO).

Novelu Trestného poriadku, ktorá má upraviť kolúznu väzbu, pripravila poslankyňa Petra Hajšelová (Sme rodina). Podobnú novelu ale vypracovala aj ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Na úprave podmienok sa mala Kolíková dohodnúť s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), ktorý ju za novelu kritizoval.

Hlasovanie o Hajšelovej novele je naplánované ešte na aktuálnu májovú schôdzu, viacerí predstavitelia koalície ale pripúšťajú jej preloženie na júnovú schôdzu.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kolúzna väzba

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.