Inšpiratívna modelka (23) sa cíti krásnou aj napriek komentárom, aby podstúpila amputáciu

Mahagany Geterová je modelkou aj napriek svojej chorobe
Mahagany Geterová je modelkou aj napriek svojej chorobe Zdroj: Mahagany Geter/Facebook/Tvnoviny

Mladá žena trpí ochorením, od ktorého jej puchne jedna noha.

Mladá Američanka sa stala inšpiráciou pre mnohých ľudí z celého sveta. Napriek svojmu ochoreniu, ktoré jej zdeformovalo jednu nohu, sa cíti krásna. Všetkých neprajníkov, ktorí jej na sociálnych sieťach odporúčajú amputáciu, ignoruje. Tvrdí, že nohu si dobrovoľne nedá nikdy odstrániť, píše Daily Mail.

Mahagany Geterová (23) z Knoxvillu (štát Tennessee) trpí ochorením zvaným lymfedém. Je to lymfatický opuch ktorejkoľvek časti mäkkých tkanív tela. V jej prípade je najviac zasiahnutá ľavá noha, ktorá dosahuje váhu až 45 kilogramov. Ide o poruchu drenážnej funkcie lymfatických ciev, keď v postihnutej oblasti dochádza k hromadeniu tekutiny v medzibunkovom priestore. Tá pri dlhšom trvaní lymfostázy vyvoláva chronický zápal a prestavbu normálneho tkaniva na väzivo.

Mahagany zažila šikanovanie aj ohováranie, ale čím je staršia, tým viac neprajníkov ignoruje. Cíti sa krásna vo vnútri aj navonok. Stala sa z nej aj príležitostná modelka. Krásne fotografie zverejňuje aj na sociálnych sieťach.

Na Mahaganino ochorenie neexistuje liečba. Príznaky môže zmierniť iba fyzioterapia a lymfodrenážne masáže. Mladá žena sa s ochorením časom zmierila aj keď priznáva, že v detstve si často poplakala. „Moja matka bola veľmi znepokojená mojím ochorením, ale všetko sme spolu prekonali. Keď som bola dieťa, nikdy som sa nevidela ako pekné dievča. Myslela som si, že ma Boh preklial. Cítila som sa škaredá, ako nepodarok prírody a veľakrát som osamote plakala," prezradila.

„Zistila som, že som silná žena a dokážem sa s tým vyrovnať. Odvtedy sa akceptujem tak, ako ma Boh stvoril. Chcela by som inšpirovať ďalších ľudí, aby svoje odlišnosti nezakrývali, ale naopak, nebáli sa ich ukázať. Teraz sa cítim krásna a som pyšná na to, čo moje telo dokáže," uviedla.

Mahagany o problémoch tohoto ochorenia verejne rozpráva. Na sociálnych sieťach zverejňuje svoje stavy, ako to zvláda a čo všetko podstupuje, aby jej bolo lepšie. Nosí kompresné obväzy, chodí na masáže a fyzioterapiu. Každý deň musí vypiť veľa vody, vyhýba sa zároveň alkoholu a slaným jedlám. Aj napriek tomu sa jej zdravotný stav občas zhorší a skončí v nemocnici na antibiotikách.

USA/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti