Objavili sa závažné skutočnosti v prípade nehody štátneho tajomníka Dolinaya (†38)

Sisa a Michal

Jazda vodiča, ktorý nehodu zapríčinil, bola ovplyvnená psychostimulanciami a liekom tramadol.

V prípade smrteľnej dopravnej nehody štátneho tajomníka Vladimíra Dolinaya, ktorá sa stala vlani 25. júla medzi obcou Iža a Komárno, sa objavili nové skutočnosti.

Ako tvnoviny.sk informovala nitrianska krajská hovorkyňa Viktória Borloková, vodič, ktorý nešťastie zapríčinil, sa nachádzal v deň nehody „v stave ovplyvnenia psychostimulanciami a tramadolom a nebol schopný viesť motorové vozidlo tak, aby neohrozil seba alebo iných účastníkov cestnej premávky".

„Je to to silnejšie analgetikum proti bolesti. Sú ľudia, ktorých to nejakým spôsobom stimuluje alebo prípadne utlmuje. Škála nežiadúcich účinkov závisí, samozrejme, aj od dávky celého lieku i od toho, ako ten respondent bude fungovať na tento liek,“ ozrejmil pre TV Markíza lekár Marián Šóth.  

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Komárne na základe znaleckého posudku teda aj prekvalifikoval obvinenie. Vodič Tibor čelí obvineniu zo zločinu usmrtenia a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, predtým ho obvinili z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví.

Prípad naďalej vyšetruje polícia. Ak mu dokážu vinu, hrozí mu mu 7 až 12 rokov za mrežami.


V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili, sa viezlo päť ľudí. V aute sedela aj manželka Zuzana (†34), ktorá týždeň po nešťastí podľahla zraneniam. Ich malý synček nehodu prežil a osvojila si ho Zuzanina sestra.

Vodič Tibor mal zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu na rovnakej ceste, kde sa stala tragédia, ho vlani v septembri zastavili policajti. „Kontrolovali vodiča vozidla, keďže mali vedomosť, že vodič má zadržaný vodičský preukaz a napriek tomu viedol motorové vozidlo," povedala vtedy nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie štátneho tajomníka 1. júla. Bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom mestskej časti Bratislava-Petržalka, hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja.


NITRA/zg, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Komárno

Dôležité udalosti