Vizionári o zdravotníctve: Diskutovať budú o odložených operáciách, očkovaní aj Sputniku

Zlatica Švajdová Puškárová
Zdroj: TV Markíza

Zlatica Švajdová Puškárová privíta zaujímavých hostí. Debatovať budú aj o Pláne obnovy.

V najbližšej panelovej diskusii Vizionári sa odborníci budú venovať zdravotníctvu, ktoré nie je iba pandémia. Zlatica Švajdová Puškárová sa spolu s redaktorkou zdravotníctva Zuzanou Javorovou budú zhovárať so svojimi hosťami o Pláne obnovy v zdravotníctve, ktoré má priniesť investíciu vo výške 1,5 miliardy eur. Putovať majú na výstavbu nových nemocníc a modernizáciu.

Hlavnou témou druhého ročníka konferencie sú tzv. odvrátiteľné úmrtia. Ročne zomrie na Slovensku na 100 tis. obyvateľov až 189 pacientov zbytočne. V porovnaní s Francúzskom je to až trikrát viac. Najviac sa na odvrátiteľných úmrtiach podieľajú ochorenia srdca a ciev a onkologické ochorenia. Predmetom debaty budú tiež odložené operácie, preventívne prehliadky, očkovanie, covid pasy aj vakcína Sputnik. Konferenciu otvorí premiér SR Eduard Heger.

Moderátorky tiež privítajú ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, predsedníčku Výboru NR SR pre zdravotníctvo Janu Bittó Cigánikovú, lekárku a bývalú poslankyňu Andreu Letanovskú, opozičného poslanca strany Hlas-SD Richarda Rašiho a zástupcov asociácie nemocníc, ambulancií a farmácie.

Vizionárov si nenechajte ujsť naživo na stránke tvnoviny.sk už vo štvrtok 27. mája o 10.00 h.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Diskusia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.