Údajný nájomný vrah, ktorý mal zabiť Žilinku, sa prvýkrát postavil pred vyšetrovateľa

Darko Dragić.
Zdroj: TV Markíza

Dragić vinu odmieta.

Údajný nájomný vrah Darko Dragić sa dnes prvýkrát postavil pred vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Bosniaka Darka Dragića posadili za mreže talianski policajti, na Slovensko ho priviezli pred pár dňami.

Sudca ho poslal do väzby. Dragić tvrdí, že si ho pomýlili. Hovorí, že generálneho prokurátora Maroša Žilinku nepozná a v Piešťanoch nikdy nebol. Likvidáciu Žilinku u neho mali objednávať na jeseň 2017.

Ako mali najať Dragića

Z prípravy úkladnej vraždy je Darko Dragić obvinený od 2. marca 2021. Na likvidáciu prokurátora Maroša Žilinku ho mal najať Dušan Kracina z Komárna, ktorý mal prebrať túto požiadavku zase od Zoltána Andruskóa a ten od Aleny Zsuszovej.

Kracina sedí už niekoľko mesiacov za mrežami, no vinu odmieta a tvrdí, že žiadneho Darka nepozná. To isté povedal pred sudcom v piatok aj Dragić. Kracinu vraj nikdy nevidel a nevie, kto to je.

Zdroj: TV Markíza

Dušan Kracina vo výpovedi pred vyšetrovateľom dokonca uviedol, že si Srbov vymyslel, aby z Andruskóa vylákal peniaze.

Okrem Darka Dragića sú v prípade príprav vrážd prokurátorov obvinení aj Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó, prerušené stíhanie pre spoluprácu s vyšetrovateľmi NAKA majú Zoltán Andruskó a Miroslav Marček.


NITRA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti