Alergia na prácu skutočne existuje. Mladá žena sa vyhádzala po celom tele

Mladá Britka mala alergiu na prácu
Mladá Britka mala alergiu na prácu Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Keď jej stresujúca práca zničila zdravie, odišla a precestovala svet.

Mladá Britka chcela dobre zarábať a bola ochotná pre prácu obetovať všetko. Časom sa jej vytvorila nezvyčajná „alergia", ktorá súvisela so stresom v zamestnaní. Na celom tele sa jej začali objavovať nepríjemné vyrážky a napokon sa rozhodla zmeniť svoj život.

Caitlin Taylorovú (30) uchvátil svet financií. Za prácou investičnej bankárky sa presťahovala do rušného Londýna. Tvrdá práca priniesla aj svoje ovocie v podobe veľmi dobrého platu. Peniaze jej ale napokon šťastie nepriniesli, práca jej zničila zdravie, píše metro.co.uk.

Telo Caitlin na stresujúce zamestnanie zareagovalo nezvyčajnou alergiou. Na tele sa jej začali objavovať nepríjemné vyrážky. Tvár jej opuchla natoľko, že takmer nevidela. Lekári jej spravili množstvo vyšetrení, ale presnú diagnózu neurčili dodnes.

„Bola som miestami vystrašená. Ťažko sa mi dýchalo a videla som rozmazane. Vyzerala som ako po obarení a veľmi to bolelo," prezradila.

Zdroj: Profimedia

Caitlin priznala, že niekedy pracovala aj viac ako 15 hodín denne. Bolo to veľmi stresujúce obdobie, ktoré u nej vyvolalo toto ochorenie. Lekári jej tvrdili, že výsledky testov má v poriadku a príznaky pripisovali alergickej reakcii. Jej stav sa natoľko zhoršil, že ju museli hospitalizovať v nemocnici. Vtedy sa rozhodla, že jej život je dôležitejší ako práca, v ktorej zarábala 55-tisíc libier ročne, a dala výpoveď.

Svoje úspory použila na cestovanie okolo sveta, aby sa dištancovala od stresu a oddýchla si. Po šiestich mesiacoch dobrodružstiev a prísnej diéty sa jej ochorenie úplne stratilo. Ako uviedla, rozhodla sa správne a neľutuje to.

Zažila romantickú dovolenku v Španielsku, nadchol ju párty autobus na Novom Zélande, zamilovala si jogu na Bali a putovanie s karavanom cez Švédsko bolo nezabudnuteľné.

Do Veľkej Británie sa vrátila takmer bez peňazí, ale šťastnejšia ako kedykoľvek pred tým. Najdôležitejšie je, že je zase zdravá. Momentálne pracuje ako projektová manažérka v jednej poradenskej firme. Vlastná skúsenosť ju posunula vpred a rozbieha aj vlastné podnikanie v oblasti zdravého životného štýlu.

LONDÝN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti