Správa policajta z NAKA: Ešte pár mesiacov a rozvrátime štát, píše kolegovi

Komunikácia medzi policajtmi.
Zdroj: TV Markíza

Písal ju operatívec z pracovnej skupiny, ktorá odhaľuje veľké korupčné kauzy.

Na verejnosti koluje ďalšia správa. Posielal ju muž z tímu, ktorý rieši a odhaľuje korupčné kauzy a ďalšie zločiny. Po raziách tejto pracovnej skupiny z NAKA sú medzi obvinenými a väzobne stíhanými vysokí policajní funkcionári, ľudia zo SIS či známi podnikatelia.

Správu posielal Branislav Dunčko, ktorý momentálne pracuje ako operatívec na 2. oddelení protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry. Jej obsah čítal vo štvrtok (27.5.) v Národnej rade predseda Smeru-SD Robert Fico.

Verejnosť zatiaľ oficiálne nepozná adresáta správy. Zrejme by to mal byť šéf operatívcov Ján Kaľavský, ktorý je obvinený zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Spomína sa v nej zastrašovanie Mariána Kučerku, väzobne stíhaného exfunkcionára NAKA, ale aj informácie z výsluchov odsúdeného kajúcnika Borisa Beňu či bývalého šéfa kontrarozviedky SIS Petra Gašparoviča. „Ešte pár mesiacov a rozvrátime štát," píše sa okrem iného v medializovanej správe, nasledujú smajlíky.

Zdroj: TV Markíza

Jedna medializovaná správa už internetom kolovala. Jej autor, vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla, nám vysvetlil, prečo a komu ju písal. Nás preto zaujímali aj podrobnosti v poradí druhej zverejnenej správy.

Oslovili sme Branislava Dunčka, na naše otázky reagovala vedúca Oddelenia komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová. Tvrdí, že ide o internú komunikáciu, ktorá je vytrhnutá z kontextu.

„A tým pádom je jej obsah skreslený a navodzuje skutočnosti, ktoré sa reálne nikdy nestali. Nebudeme sa k podrobnostiam viac vyjadrovať," uviedla Dobiášová.

Zainteresovaní policajti podľa nej zvažujú podanie trestného oznámenia za poškodzovanie cudzích správ.

 
BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti