Módnu značku obvinili z detskej pornografie. Môže za to táto fotka

sukna american2.jpg

Ľudí pobúrila nová kolekcia pre školáčky. Fotografie sú skutočne nevhodné.

Značka American Apparel je americká obchodná sieť s módou a už niekoľkokrát vyvolala rozruch svojou stratégiou v reklamách. Ani teraz nezvolila najvhodnejší spôsob a nikto jej to tak ľahko neodpustí. K novej kolekcii pod názvom Späť do školy je totiž na jednej fotografii zachytené dievča, ktoré sa nahýna do okna auta a spod károvanej sukne jej trčí zadok v nohavičkách. 


Ľudia na sociálnej sieti okamžite vyjadrili znechutenie nad snímkou a označili ju za sexistickú. "American Apparel, na akej vysokej škole sa takto oblieka? Na mojej nie," napísala Sarah Redington. "Nikdy som si nemyslela, že sa táto značka uchýli k pornu. Detskému! Hanbite sa!" napísala ďalšia žena. 

Zdroj: American Apparel

Dnešné slečny sa skutočne obliekajú vyzývavo, ale toto je už priveľa. Povráva sa, že za kontroverznými reklamami so silným sexuálnym podtextom je Dov Charney (45). Zakladateľa značky vyhodili v júni potom, ako mal zneužiť firemné prostriedky a šíril nahé fotky bývalej zamestnankyne, ktorá ho zažalovala ešte v roku 2011. Ale len tri týždne potom výpovedi ho prijali späť ako poradcu s platom 832-tisíc dolárov.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.