Hoci je covid semafor stále svetlejší, na veľké podujatia to minimálne v týchto mestách nevyzerá

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Mapovali sme situáciu v rozličných častiach Slovenska.

Aj keď sa farby na COVID semaforoch v regiónoch postupne menia na svetlejšie, veľké letné podujatia organizátori nechystajú.

Centrum mesta plné stánkov a bohatý kultúrny program, záver leta v Bardejove tradične patrí veľkolepému jarmoku. Tohto roku to mal byť už jubilejný 50. novodobý ročník, no tak ako vlani, ani tentoraz sa neuskutoční.

Aj keď počet pozitívnych na COVID-19 v okrese stále klesá a jarmok tradične býva až koncom augusta, mesto nechce riskovať zhoršenie pandemickej situácie.

Jarmok má vraj vysoko nastavenú latku, a tak ho nechceli robiť v menšej forme. Na jeseň to vraj ľuďom vynahradia sériou kultúrnych podujatí.

Jarmok už druhý rok po sebe nebudú mať ani v Sabinove. Namiesto neho chcú ľudí v lete do mesta prilákať na vystúpenia rôznych skupín.

Tradičné dni mesta vlani v Prešove neboli, tento rok ich chystajú v obmedzenom režime. Nebudú sústredené na jeden týždeň, podujatia totiž budú celý júl.

V Nitre budú na začiatku prázdnin tradičné celomestské slávnosti, radnica pripravuje aj jarmok. Predstaviť by sa na ňom mohlo približne 60 remeselníkov a obchodníkmi so stánkami.

Prihlasovať sa začali od utorka (25. 5.). Za pár dní prejavilo záujem už 37 jarmočníkov. Hoci sa pandemická situácia v regióne z týždňa na týždeň zlepšuje, jedlo predávať nebudú.

Viac v reportáži Martina Jedináka a Jakuba Takáča.


NITRA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jarmok

Dôležité udalosti