Je skutočne pivo nezdravé? Výhody piva, ktoré nepoznáte

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/DisobeyArt

Tento čapovaný nápoj sa často radí medzi nezdravé tekutiny, má pritom aj výhody.

Pivo je jedno z najobľúbenejších nápojov na Slovensku. Hlavne muži, ale aj ženy, si ho radi užijú v teplé letné večery. Chladný kvasený alkoholický nápoj totiž poteší ich chute a zaženie aj smäd. Je vyrobený špeciálnou technikou zo sladu, vody a chmeľu.

Tento čapovaný nápoj sa často radí medzi nezdravé tekutiny. Obsahuje totiž sacharidy, cukor a škrob. Aj keď sa často hovorí o povestnom pivnom bruchu, pravdou je, že limonády a sladené nápoje majú viac kalórií ako pivo. Problém skôr býva vo vysoko kalorických jedlách, ktoré zvyknete konzumovať pri pití piva. O priberaní sme však nechceli písať, ale o výhodách, ktoré prináša.

Prečítajte si aj: Doposiaľ ste používali náplasť nesprávne. Ukážeme vám, ako ju môžete správne zafixovať

Ochorenia srdca

Aj keď to môže znieť bizarne, v roku 2021 sa uskutočnil výskum, ktorý sa zameral na vplyv piva na srdce. A výsledok je veľmi priaznivý. Ak si doprajete jeden a pol až dve pivá denne, znižujete tak riziko srdcového infarktu. Dokonca vraj nie je škodlivé ani pre osoby, ktoré už chorobami srdca trpia. Tvrdila to aj štúdia z roku 2003.

Výživa

Samozrejme, nezískate z neho také živiny ako zo zeleninovej polievky, ale predsa len obsahuje pivo viac živín ako napríklad víno. Má viac bielkovín a vitamínu B. Preukázala to štúdia v American Journal of the Medical Sciences. Podľa nich obsahuje pivo aj antioxidanty, ktoré vás ochránia pred rôznymi chorobami.

Cukrovka

Ako sme už spomínali, pivo obsahuje cukor, napriek tomu vraj znižuje riziko cukrovky. Opäť to tvrdí štúdia, ktorej sa zúčastnili muži aj ženy. Osoby, ktoré vypili asi 14 pohárov alkoholu týždenne, mali menšiu pravdepodobnosť vzniku cukrovky druhého typu.

Zdroj: TASR/AP

Kosti

Poznáte to, pre pevné kosti máme vraj piť mlieko. Nikomu však nenapadlo pivo. Zdá sa, že má pivo na kosti rovnaký účinok ako mlieko. Na pevnosť kostí ma veľký vplyv kremík, ktorý sa nachádza okrem iného v zelených fazuľkách, cereáliách a v pive.

Zuby

Zubár vám určite vždy povie, aby ste si poriadne čistili zuby, išli na dentálnu hygienu, ale vždy vám zabudne spomenúť dôležité ľadovo vychladené pivo. Podľa štúdie má pivo Nová štúdia priaznivý vplyv na vaše zuby. Zohráva totiž dôležitú úlohu pri odstraňovaní baktérií, ktoré spôsobujú problémy s dutinou a zápaly, tvrdí tips-and-tricks.co.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti