Ďalší posun v prípade objednávky vraždy Maroša Žilinku: Svedok spoznal obvineného Balkánca

dragic_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Podľa obvinenia vzišla objednávka na Žilinkovu likvidáciu od Aleny Zsuzsovej.

Na jednej strane svedok Iľja Weiss známy zo seredského drogového podsvetia, na strane druhej figuranti a medzi nimi Darko Dragić. Často to vidíme v kriminálnych seriáloch. Tento úkon sa volá rekognícia, teda opoznávanie.

Balkánec, ktorý mal zavraždiť Maroša Žilinku, sa ocitol medzi figurantmi. Vyšetrovateľ ho totiž potreboval definitívne identifikovať. Svedok Darka Dragiča spoznal. Obvinený ale vinu odmieta.

„Boli tam figuranti, v tomto prípade šiesti, boli označení číselne a svedok si vyberal podľa čísla a samozrejme sa to isté zopakovalo len s inými číslami,“ vysvetlil svedok Dušana Kracinu Rastislav Urbáni.

Dragićova advokátka Dagmar Matušková hovorí, že nevylučuje, že sa svedok a obvinený poznali. Odmieta však, že by sa poznali v súvislosti s touto trestnou činnosťou.

Svedok Iľja Weiss sa v celom prípade objavil len pred niekoľkými mesiacmi. Opísal, ako si mal u neho Dragić zháňať auto na vraždu niekoho významného. Keď sa na prelome rokov 2017 a 2018 stretli, mal tam byť aj ďalší muž - Dušan Kracina. Balkánca mal podľa uznesenia najímať na tento zločin práve on. Dragić ale tvrdí, že Kracinu vôbec nepozná.

„Obvinený sa vyjadril, že pána Kracinu nikdy v živote nevidel, nikdy sa s ním nestretol a počul o ňom prvýkrát iba z uznesenia o vznesení obvinenia. Môj klient od začiatku tvrdí, že s týmto skutkom nemá nič spoločné,“ dodal Kracinov právnik Urbáni.

Ako to teda celé malo byť? Objednávka na likvidáciu Maroša Žilinku vyšla podľa uznesenia od Aleny Zsuzsovej. Tá ju mala zadať Zoltánovi Andruskóovi, on Dušanovi Kracinovi a Kracina mal najať Balkánca Dragića. Okrem Andruskóa všetci v spomínanom reťazci vinu odmietajú.

„Moja klientka Darka Dragića nepozná, v živote ho nevidela a to čo tvrdí Iľja Weiss podľa nás je klamstvo. Tvrdíme, že toto čo tu je, tento reťazec priamych a nepriamych dôkazov je vytváraný iba orgánmi činnými v trestnom konaní,“ povedal Zsuzsovej advokát Štefan Neszméry.

Podľa informácií televízie Markíza sa Darko Dragić a Iľja Weiss čoskoro postavia zoči-voči v konfrontácii.

Téme sa venovala Zuzana Ferenčáková.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Maroš žilinka

Dôležité udalosti