Muži zabudnite na predohru. Vieme, čo je pre orgazmus dôležitejšie

Muž so ženou v posteli
Zdroj: Shutterstock.com

V podstate nejde o žiadnu novinku, ale mnohí z nás si to neuvedomujú. U oboch pohlaví totiž platí, že sexuálnym orgánom tela je mozog.

Práve v ňom dochádza k vzrušeniu aj vyvrcholeniu. Pohlavné orgány so zvyškom tela slúžia na to, aby tieto stavy v mozgu boli dosiahnuté. Odborníci z belgickej Lovane prišli s tým, že pokiaľ chce žena dosiahnuť orgazmus, musí byť na sex naladená. Pokiaľ to tak nie je, nepomôže ani najlepšia predohra. Ženy majú všeobecne menej erotickej fantázie. Navyše sa pri sexe nedokážu sústrediť a zamerať sa len na pocity vlastného tela. 

Zdroj: Shutterstock.com

"Miera, s akou bola žena schopná sústrediť svoju myseľ na sex, ovplyvnila celú súlož omnoho viac, ako sme očakávali," uviedol autor štúdie profesor Pascal De Dutter z Lovaňskej univerzity.

Podľa sexuológov sa ženy učia dosiahnuť orgazmus vekom. Spoznávajú svoje telo, čo majú radi a ako sa vzrušia. S pribúdajúcim vekom sa tak dosiahnutie sexuálneho vyvrcholenia zlepšuje.

"Nie je prekvapením, že ženy, ktoré dosahujú orgazmus bežne, sa len zriedka zmienili o tom, že ich sex stresuje. Naopak, viac si užívali potešenie, ktoré im sex prináša," dodáva profesor.

BRATISLAVA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti