Domáce

Nočný život mladých ľudí prináša mnohé nástrahy

Alkohol
Zdroj: Shutterstock.com

Pozrite sa, ako ľahko sa dá prísť k zraneniam spôsobených alkoholom.

 Alkohol, krádeže či znásilnenia. Nanešťastie, aj toto patrí k nočnému životu počas letných prázdnin. Mladí si užívajú a často zabúdajú na bezpečnosť a pravidlá. Nočné, letné žúrky tak nemajú vždy dobrý koniec.

Zdroj: TV Markíza

Čo si pod týmto pojmom "nočný život" predstavujú dnešní mladí?

Diskotéka, alkohol. Sadnúť si len tak a dať si pivko, dve, tri, štyri, päť - aj to sú odpovede mnohých tínedžerov.


Väčšie nočné žúrky sa tak nezaobídu bez asistencie zdravotníkov. Počas rôznych párty im rukami prechádzajú desiatky mladých ľudí. Mnohí z nich sú schopní otráviť sa alkoholom.

"Môže dochádzať k zraneniam, pádom, úrazom, výpadkom pamäti, stavom zmätenosti," opisuje prípady Marcela Vincová, zdravotníčka a dobrovoľníčka Slovenského Červeného kríža.

Posilnení alkoholom tak často vystrájajú veci, ktoré musia riešiť aj policajti. Tí sa na Zemplínskej šírave počas rušných letných nocí vôbec nenudia. Hliadky majú za jednu noc často. Sú schopní urobiť aj desiatky výjazdov.

„Hlavnou príčinou je nepozornosť, veľká hustota ľudí na malom priestore a alkohol, čo páchatelia práve využívajú," hovorí Krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Do problémov sa dostávajú hlavne mladí ľudia vo veku 19 až 20 rokov. Tých mladších majú rodičia radšej pod kontrolou. A odporúčajú im bezpečnejšie miesta na večerné žúrovanie.

Boja sa práve tých opilcov, ktorí môžu ľahko ohroziť tých nevinných.


ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA/Tv Markíza, Vladimír Bučko

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.