Prevratná štúdia: Sex lieči alebo 10 vecí, na ktoré pomáha

Muž a žena so zaviazaným očami - ilustračná snímka
Zdroj: shuterstock.com

Možno si poviete, že tieto zistenia sú výmysly, ale určite by to vedci nerobili len tak. Chcú totiž ľuďom spríjemňovať to, čo má každý z nás rád.

Radi sa milujete? Budete to robiť s ešte väčším potešením, ak sa dozviete, že sex má na vaše telo i dušu desať blahodárnych účinkov, píše francúzsky server Gentside.

Experti na geriatrii z prestížnej Harvardovej univerzity zaručujú, že milovanie sa trikrát do týždňa vám môže predĺžiť život o celé desaťročie. A aké má láska ďalšie výhody?

1. Budete mať lepšiu imunitu

Sex raz alebo dvakrát za týždeň umožňuje produkciu protilátok, ktoré chránia pred infekciami akými sú nádcha alebo chrípka. Inak povedané - toto je liek, ktorý až toľko nestojí.

2. Posilňuje vaše srdce

Sex je totiž v skutočnosti šport! Úsilie pri ňom vynaložené núti srdce pracovať. Z mnohých štúdií, okrem iného vyplýva, že pravidelný sex znižuje pravdepodobnosť infarktu myokardu.

3. Zabudnite na bolesť hlavy

Neurológovia z Münsterskej univerzity v Nemecku vo svojej štúdii preukázali, že sex môže vyliečiť bolesť hlavy. Ľudia trpiaci silnými migrénami a chronickými bolesťami hlavy zistili, že im milovanie pomáha znížiť bolesť.

4. Vaša pleť bude krajšia

Pri sexe vzniká v tele veľké množstvo estrogénov. A to má tú výhodu, že pleť i vlasy sú oveľa kvalitnejšie. Pot, ktorý sa pri milovaní z vás „rynie", totiž čistí póry a pleť je potom zdravšia a krajšia.

5. Odoženiete depresie

Ak viete, že vás partner miluje a túži po vás, uspokojuje nás to a dodáva nám to sebadôveru. A to nie je všetko. Pri sexe telo vyrába endorfíny, tzv. hormóny šťastia. Z toho plynie spomínaný pocit spokojnosti.

Zdroj: shuterstock.com

6. Vráti vám do dobrý spánok

Po námahe prichádza uvoľnenie. Vydali ste mnoho energie, dali ste do toho všetko, dotkli ste sa hviezd a zažili blažený pocit. Teraz však prichádza relaxácia. A toto je liek na nespavosť, ktorý nič nestojí a neškodí organizmu.

7. Spálite kalórie

Spojí sa príjemné s užitočným. Čo by ste si viac želali? Samozrejme, že to nie je hlavný dôvod k milovaniu, ale uvažujte. Argument je to dobrý, nie? Pri polhodinovom sexe spálite 75 až 100 kcal. Navyše, testosterón produkovaný telom udržuje zdravé svaly i kosti.

8. Budete inteligentnejší

Podľa nedávnych štúdii zlepšuje sex produktivitu mozgu a podporuje činnosť hipokampu, časti mozgu, kde sa okrem iného nachádza aj pamäť.

9. Vyhnete se rakovine prostaty

Štúdia časopisu The Journal of the American Medical Association ukázala, že frekvencia ejakulácie je priamo spojená s rizikom rakoviny prostaty. Čím je častejšia, tím je riziko rakoviny nižšie.

10. Znížite stres

Na Princetonskej univerzite zistili, že každodenné milovanie počas dvoch týždňov výrazne obmedzilo uvoľňovanie stresových hormónov. Navyše si uvedomte, že pravidelný sex znižuje vysoký krvný tlak u ľudí trpiacich na toto ochorenie z dôvodu stresu.

Tak čo, zdá sa vám to dostatočný dôvod na realizáciu?

BRATISLAVA/redakcia Myženy

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.