Domáce

Susedia nedajú na expolicajta Antošku z rukojemníckej drámy dopustiť

antoska.jpg

Je už vo väzbe. Ak by zostal na slobode, mohol by mariť vyšetrovanie. S vyšetrovateľmi vraj vôbec nespolupracuje.

Bývalý liptovskomikulášsky policajt Ján Antoška je už vo väzbe. Obvinili ho z ozbrojených lúpeží. My sme sa dnes vrátili k jeho rodičovskému domu, kde sa celú noc ukrýval pred špeciálnymi policajnými jednotkami.

Bývalý kriminalista skončil po celonočnom zásahu s prestrelenou rukou. Momentálne by sa mal nachádzať vo vojenskej nemocnici v Trenčíne. Medzitým ho už obvinili zo štyroch lúpeží. Z ďalších štyroch je podozrivý.

„Okresný súd Žilina vzal obžalovaného do väzby, nakoľko existuje dôvodná obava, že ujde alebo sa bude skrývať," informoval hovorca žilinského krajského súdu Martin Jažembovský.

Podľa našich informácií Antoška s vyšetrovateľmi vôbec nespolupracuje. V podkroví, kde sa zabarikádoval, našli dve zbrane a dve podomácky vyrobené plynové bomby. Dom rodičov dnes neobliehali kukláči ale robotníci. Poškodená je škridla, fasáda a rozbité okná. Mama expolicajta vraj odišla preč.

Viac o ňom povedali susedia. Kritický nebol nikto. Poznali ho ako slušného chlapca. Jeho konanie ich prekvapilo, pretože ho považovali za chlapca z dobrej rodiny.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/Ľubo Fronko

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti