Krpelan: Veronika Remišová ma chcela odvolať cez SMS, chce zmeniť pomery v predsedníctve

Roman Krpelan.
Zdroj: Facebook/Za ľudí

Ona oponuje, že s jeho prácou bola dlhodobo nespokojná.

Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová prostredníctvom SMS správy oznámila generálnemu manažérovi strany Romanovi Krpelanovi zámer odvolať ho z funkcie.

Pre TV Markíza to potvrdil samotný Krpelan s tým, že úroveň tohto pokusu považuje za nehodný predsedníčky alebo predsedu akejkoľvek strany a za neúctu voči komukoľvek, kto by mal byť takto odvolaný.

Čistky v strane Za ľudí? Remišová sa zbavila svojho kritika a Kiskovej pravej ruky

„Po minulotýždňovej snahe o odvolanie Tomáša Lehotského ako riaditeľa kancelárie strany Za ľudí ide o jasnú a účelovú snahu zmeniť na poslednú chvíľu pomery v predsedníctve, kde mala Veronika Remišová doteraz menšinu. Preto nikdy nedala hlasovať o zvolaní mimoriadneho snemu,“ tvrdí Krpelan.

Podľa jeho slov skutočným dôvodom a snahou o jeho i Lehotského odvolanie je, že majú iný názor ako Remišová na to, či by strana mala mať mimoriadny snem, kde by sa malo hlasovať o personálnych otázkach.

Prečítajte si aj: Za ľudí smeruje k veľkému štiepeniu. Politológ nad stranou už vyniesol ortieľ

Krpelan v stanovisku tiež konštatoval, že Lehotského sa jej zatiaľ rovnako nepodarilo odvolať, lebo mu zabudla doručiť odvolací dekrét. „A Magdaléna Cehláriková, ako údajne nová riaditeľka kancelárie strany, sa neoprávnene preukazovala na predsedníctve novým menovacím dekrétom, ktorý nemal právnu účinnosť, na čo predsedníčku strany upozornila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Generálny manažér a riaditeľ kancelárie sú v zmysle stanov automaticky členmi predsedníctva strany Za ľudí s hlasovacím právom,‟ vysvetlil Krpelan.

Zdroj: TVNOVINY.sk/ Martin Lachkovič

Dodal, že predsedníčka Remišová sa s ním chcela v pondelok (31. 5.) stretnúť a prostredníctvom SMS ho požiadala o doručenie niektorých straníckych dokumentov. „Skutočný dôvod stretnutia, že ma chce odvolať, zamlčala. K stretnutiu neprišlo,“ dodal.

Indikatívne (skúšobné) hlasovanie o zvolanie mimoriadneho 21-členného snemu dopadlo tak, že 11 členov podporilo jeho zvolanie. Za boli Juraj Šeliga, Jana Žitňanská, Marek Hattas, Michal Luciak, Mária Kolíková, Vladimír Ledecký, Vladimíra Marcinková, Tomáš Lehotský, František Majerský, Marek Antal a Roman Krpelan.

V stanovách strany Za ľudí sa píše, že predsedníctvo strany rozhoduje o zvolaní straníckeho snemu vždy, keď ho o to požiada aspoň päť predsedníctiev krajských organizácií.

Stanovisko Veroniky Remišovej

Remišová v stanovisku, ktoré poskytla pre tvnoviny.sk uviedla, že Krpelana si do funkcie generálneho manažéra strany vybral ešte expredseda Andrej Kiska. S jeho prácou však bola dlhodobo nespokojná, tvrdí rovnaký názor mali aj ďalší členovia predsedníctva a aj členovia strany.

„Generálny manažér má podľa stanov koordinovať celkovú činnosť strany na národnej aj regionálnej úrovni, ale doterajšie výsledky jeho práce boli neuspokojivé, či už šlo o predvolebnú kampaň alebo organizáciu práce strany po voľbách. Takisto po otázkach z médií nevedel dôveryhodne vysvetliť kontakty s obvineným Petrom Koščom, ktorý je v policajnom pátraní, čo je zvlásť v súčasnom období rôznych spravodajských hier neprijateľné. Rozhodnutie o menovaní a odvolaní generálneho manažéra je výlučnou právomocou predsedníčky strany, viackrát som ho odložila a dala šancu na zlepšenie práce," zdôraznila líder Za ľudí.

Podľa Remišovej v súčasnej situácii musia regionálne orgány aj expertné skupiny strany pracovať naplno, a preto sa už zmena na poste generálneho manažéra strany nedala odkladať. „Čo sa týka rozhodnutia o odvolaní, chcela som ho doručiť osobne, odmietol sa však stretnúť, preto rozhodnutie dostal elektronickou poštou," dodala.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Za ľudí

Dôležité udalosti