Informáciami od SIS sa už zaoberá Úrad inšpekčnej služby

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Diskutovať o nej bude aj parlamentný výbor.

Informáciami vyplývajúcimi zo správy Slovenskej informačnej služby sa zaoberá Úrad inšpekčnej služby. Inšpekcii ich na ďalšie konanie odovzdal minister vnútra Roman Mikulec.

„Úrad inšpekčnej služby v tejto súvislosti koná v rozsahu svojich kompetencií a v medziach zákona, rovnako ako vo všetkých prípadoch patriacich do jeho pôsobnosti," skonštatovala hovorkyňa rezortu Petra Friese s tým, že žiadne ďalšie informácie v tejto veci momentálne nie je možné poskytnúť.

Medializované informácie súvisiace so stretnutím špičiek štátu v budove SIS, ale aj správa, ktorá bola prednesená v parlamente a mala sa dostať na verejnosť, budú v stredu (2. 6.) témami mimoriadneho rokovania osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti SIS.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci Národnej rady SR na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD.

V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach. Následne mal obsah tejto správy kolovať na verejnosti.

Národný bezpečnostný úrad varoval pred ďalšou distribúciou alebo medializáciou materiálu, ktorý je šírený ako utajovaná správa SIS.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sis

Dôležité udalosti