Domáce

Vo vreci našli dvoch týraných psov

17majka_tyrane_psyweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Chceli ich stiahnuť z kože.

Prišili si k nám oddýchnuť, no ostali poriadne znechutení. Chalupár z Česka cestou k rieke naďabil na vrece s obsahom, ktorý mu teraz nedá spávať. Svedkom bola aj jeho 6-ročná vnučka.

Niektoré zábery nie sú vhodné pre maloletého diváka


Dve vysilené a vyhladnuté šteňatá našla dvojica neďaleko chatky. Chalupár objavil vrece v obci Šarovce na juhu Slovenska, kde trávi leto. S vnučkou sa išli koúpať k rieke. Pri ceste ho však vnučka upozornila na jutové vrece, v ktorom sa niečo hýbalo. Pán Ján najprv vnučke dohováral, nech vrece nechá tak, že sú v ňom myši. Na ich prekvapenie však videli trčať malú psiu hlavu. Vrece okamžite otvorili a to, čo na nich z vreca vykuklo ich poriadne vydesilo.

Vyliezli z neho dve na smrť vysilené šteňatá, ktorých sa chcel niekto zrejme zbaviť. Pán Maršinský obvolal útulky. Zatiaľ sa o psov staral sám.

Jeden zo psíkov malo navyše škaredú ranu na chrbte. To sú dôkazy o tom, že mladých psov pred vhodením do vreca surovo mučili.

Šteňatá sú teraz v útulku. Ošetril ich veterinár.

Hana Ivanová, aktivistka útulku v Leviciach skúmala poranenia na tele psov: „Zrejme nožom ich chcel niekto stiahnuť z kože."

V útulku zvažujú podať trestné oznámenie. Podľa hovorkyne Bruchterovej hrozí za týranie psov trest odňatia slobody až na dva roky.


ŠAROVCE/Tv Markíza, Karol Mindák

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.