Špongie na riad a nielen naň. Objavte rôzne využitie týchto malých pomocníkov

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/images72

Užitočné tipy na využitie týchto pomôcok v domácnosti.

V dnešnej dobe má väčšina ľudí umývačku riadu, napriek tomu sa vždy nájde niejaký ten riad, ktorý je potrebné umyť. Drátenky sa už nepoužívajú, predsa len by vám mohol poškodiť povrch panvice alebo hrncov, a tak zostáva drvivá väčšina ľudí verných hubke na riad.

Ide totiž o nesmierne praktický vynález. Sú malé, pri čistení naozaj účinné a lacné. Pravdou však je, že sa v nich veľmi rýchlo šíria baktérie, a preto sa odporúča ich výmena vo frekvencii aspoň dvakrát mesačne. V prípade, že ste si zakúpili výhodné veľké balenie, môžete ich použiť aj pri iných činnostiach. Pozrite sa s nami s portálom blesk.cz na užitočné tipy, kde tieto pomôcky môžete využiť.

Prečítajte si aj: Detské bábiky vymenila za kuchynské pomôcky. Spoznajte túto trojročnú hviezdu kuchyne

Žmolky

Pri použití odžmolkovača alebo žiletky si oblečenie môžete ľahko poškodiť. Stačí nesprávny pohyb či zachytenie uvoľneného vlákna. A práve preto môžete použiť na odžmolkovanie oblečenia nové hubky na riad. Suchou hubkou následne niekoľkokrát prejdite žmolkové miesta. Žmolky sa zachytia na drsnejšiu časť hubky a vaše oblečenie bude opäť ako nové.

Kvetiny

Máte kvetiny na slnečnom balkóne alebo sa chystáte na dovolenku? Nemusíte sa obávať, že vám vyschnú, stačí, ak na dno kvetináča dáte hubku na riad. Aj v prípade, že kvetinu viac polejete, hubka vodu vsiakne a kvetina si natiahne iba toľko, koľko bude potrebovať. Nemusíte sa obávať jej preliatia.

Zdroj: shutterstoc.com/Irishasel

Hračka

Aj keď sa to nezdá, hubky na riad sú pre deti veľmi zaujímavé. Sú farebné, mäkké, dajú sa ťahať, stískať aj s nimi bezpečne búchať. Ak chcete vaše dieťatko ešte viac potešiť, vystrihnite z hubky nejaký zaujímavý tvar ako auto, kvet či srdiečko. Ide o rýchlu pomôcku, ktorá vám získa niekoľko voľných minút a krásnych úsmevov vašej ratolesti.

Odlakovač

Jedno odlakovanie nechtov si vyžaduje spotrebu množstva odličovacích tampónov a odlakovacej tekutiny. V prípade, že chcete byť viac eko, nájdite si malú sklenenú nádobu, rozstrihnite hubku na dva pásy a zrolujte ich čo najtesnejšie do jej vnútra. Následne už len zalejte hubku odlakovačom a vaša nová pomôcka je na svete. Pri odlakovaní už len stačí strčiť prst do hubky a párkrát ním pootočiť.

Mohlo b yvás zaujímať: Čarovanie v kuchyni: Pripravte svojim deťom rôzne maškrty, ktoré výborne chutia a vyzerajú kúzelne

Chladiace vrecká

Chystáte sa na kúpalisko, výlet do prírody či dlhší výlet autom? V tom prípade si určite chcete zabaliť nejaké jedlo. V horúce dni to nie je úplne bezpečné, ľahko môže podľahnúť skaze, a tak by ste si s ním mali do tašky pribaliť aj chladiaci box. Ak taký doma nemáte, nezúfajte, vyrobíte si ho šikovne aj z hubky na riad. Dajte ju pod vodu, aby nasiakla vodu, následne do vrecka a mrazničky. Po pár hodinách bude vaše chladiace vrecko pripravené pre svoj účel.

Chránič povrchov

Minuli sa vám lepiace kolieska na podlepenie nôh stoličky, stola alebo gauču? Neriskujte poškodenie podlahy a vyrobte si ich z hubky na riad. Rozstrihajte ju a trochou sekundového lepidla ju prilepte o spodok nábytku. Podľaha zostane nepoškodená a nábytkom budete môcť hýbať bez akéhokoľvek strachu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti