Štyri tínedžerky sa fotili na trati v Devínskej Novej Vsi, vlak dve zrazil

Nehoda dievčat na trati v Devínskej Novej Vsi.
Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Ďalšiu previezli do nemocnice, ostatné stihli pred prichádzajúci vlakmi odskočiť.

Nad jedným z obchodných domov v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves zrazil vlak dve trinásťročné dievčatá. Jedna z nich nehodu neprežila, druhú previezla do nemocnice rýchla zdravotná pomoc.

Podľa našich informácií sa štyri 13-ročné dievčatá na železničnej trati fotili. Dve z nich stihli odskočiť pred vlakmi, ktoré prichádzali z oboch smerov.

Hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová potvrdila, že k zrážke malo dôjsť krátko pred treťou hodinou popoludní na trati Devínska Nová Ves - Lamač. „Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme, vlak zachytil dve 13-ročné dievčatá," uviedla s tým, že jedno z nich podľahlo zraneniam na mieste a druhé previezla do nemocnice rýchla zdravotná pomoc.

Ako informuje polícia na Facebooku, nešťastie oznámili na linke 158 krátko o 14.43 h a na miesto ineď vyslali všeky záchranné zložky. „V súčasnosti sú na mieste vykonávané všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Bližšie informácie nie je možné nateraz poskytnúť," píše polícia.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila zásah záchranárov, ktorí boli privolaní k dvom zrazeným deťom. „Žiaľ, zachrániť sa podarilo iba jedno z nich. Vzhľadom na citlivosť prípadu a fakt, že ide o maloleté osoby, viac informácií neposkytneme," dodala.

Vlaky na trati už premávajú v oboch smeroch, avšak s rýchlostným obmedzením.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti