Inšpekcia zistila, že policajti svedka "cez palubu" nehodili

Svedok v kauze údajného obchodu so zbraňami.
Zdroj: TV Markíza,

Ten mal popradskej kriminálne nahlásiť údajný obchod so zbraňami. Chceli ho vraj aj zavrieť, sudca bol proti.

Všetko bolo v poriadku. Podľa inšpekcie ministerstva vnútra policajti na popradskej kriminálke postupovali správne.  To je verdikt v prípade, v ktorom istý muž tvrdí, že ho policajti hodili cez palubu. Vraj im nahlásil pripravovaný obchod so zbraňami no nakoniec sám skončil obvinený s návrhom na väzbu. Inšpekcia však v konaní polície chyby nenašla.

Kontrolu na popradskej kriminálne spustili slová údajného svedka, ktorý mal polícii nahlásiť obchod so zbraňami. Tí mu vraj sľúbili utajenie a beztrestnosť. Mal im pomôcť dolapiť, dnes už obvineného Miroslava Kuca. Všetko sa však nakoniec skončilo tak, že s informátora sa stal obvinený a polícia s prokuratúrou pre neho žiadala väzbu.

Zdroj: TV Markíza,

„Normálne ma zradili ako keby som neviem čo spáchal. Bola to maximálna zrada od polície a kriminálky v Poprade," povedal nám informátor.

Výhrady k vyšetrovaniu mal aj sudca, ktorý ho odmietol vziať do väzby. Popradskú kriminálku začala riešiť inšpekcia. Hovorkyňa ministerstva vnútra Andrea Dobiášová nám na kameru potvrdila, že polícia postupovala správne, čo je aj záver vyšetrovanie inšpekcie rezortu.

Reportéri TV Markíza sa rozprávali aj s dotyčnými popradskými policajtmi. Tvrdia, že prípad sa stal inak a nám to opísal informátor. Pre prebiehajúce vyšetrovanie však detaily nemôžu povedať, všetko sa ukáže po jeho skončení.

Informátor si však za svojimi slovami stojí. Tvrdí, že prípad bol hlavne o tom, aby chytili Kuca. Nezatkli ho a vyhlásili po ňom pátranie. Pred niekoľkými dňami sa sám prihlásil na polícii, vypočuli ho a prepustili. Vyšetrujú ho na slobode.

Aj napriek výsledkom inšpekcie, popradská kriminálka už prípad nevyšetruje. Zaoberajú sa ním v Prešove, ale vyšetrovateľ žiadne z obvinení nezrušil.
BRATISLAVA/Michal Hečko

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti