Markušovčania sa dočkali novej cesty. Sú v nej takéto diery

Nevyrovnaný kanál na ceste v Markušovciach
Zdroj: TV Markíza,

Samosprávny kraj sa obhajuje, že ceste ešte nie je oficiálne odovzdaná a zhotoviteľ ešte povrch vyrovná.

Urobiť chybu môže každý. Mal by sa z nej ale vedieť poučiť. No niektorí cestári akoby boli nepoučiteľní. Postaviť rovnú cestu asi nedokážu. Neriešiteľným problémom pre nich sú kanalizačné poklopy.

Dlhé roky čakali v Markušovciach na novú cestu. Dočkali sa. Rovnako dlho čakali na novú a rovnú cestu, ale tej sa nedočkali. Pri toľkej investícii to mal niekto urobiť lepšie. Vždy sa tu nejaký kanál trafí.

„Takýto nedostatok má potom vplyv na bezpečnosť jazdy, ale aj na technický stav vozidla," hovorí riaditeľ Výskumného ústavu dopravného Ľubomír Palčák

Oslovili sme aj Košický samosprávny kraj. Hovorkyňa predsedu Zuzana Bobríková nám vysvetlila, že „na spomínanom úseku cesty ešte neboli ukončené práce. Zhotoviteľ ešte upraví kanalizačné šachty a vpusty, potom uloží finálna vrstva."

Podobný problém s hlboko osadenými kanálovými príklopmi riešili aj na novej ceste v Spišskej Novej Vsi. Mesto ale dalo po niekoľkých mesiacoch úplne novú cestu opraviť. Dôvodom bolo, že nedokázali naplánovať opravy spoločne s vodármi.

„Keď sa mi rozhodneme v danom roku robiť rekonštrukciu miestnej komunikácie, nemusí to celkom pasovať aj do plánu vlastníka podzemných vedení. Je veľmi ťažko, trafiť sa do jedného termínu," povedala prednostka Mestského úradu Spišská Nová Ves: Jela Bednárová.

Problém nových ciest, po ktorých musia vodiči kľučkovať, poznajú ľudia aj mimo Spiša. Akoby sme na Slovensku nevedeli postaviť rovné cesty. „Naši vodiči sú už zvyknutí na jamy a výtlky. A keď potom aj pri novej ceste tam tie jamy ostanú, tak je to veľmi smutné a vlastne tí vodiči môžu znova len nadávať," dodáva Palčák.MARKUŠOVCE/Marek Baláž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti