Pre únik správy SIS na internet začala polícia trestné stíhanie

Budova SIS v Bratislave.
Zdroj: TASR

Minulý týždeň o nej na neverejnej schôdzi informovali poslancov.

Pre údajný únik tajnej správy Slovenskej informačnej služby na internet začala polícia trestné stihanie. Pre TV Markíza to potvrdila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

„V súvislosti s únikom správy SIS, ktorá sa šíri verejne prostredníctvom internetu a sociálnych sietí, označenej stupňom utajenia dôverné, je na Odbore kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave vedené trestné konanie vo veci podozrenia ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti,“ priblížila hovorkyňa.

Vzhľadom na to, že vec je v štádiu predprípravného konania, polícia nemôže nateraz poskytnúť žiadne bližšie informácie.

O stretnutí najvyšších predstaviteľov štátu v SIS, ktoré bolo 17. mája, rokovali minulý týždeň poslanci na neverejnej mimoriadnej schôdzi. Inicioval ju Smer-SD. V pléne mal vtedy predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) predniesť správu SIS, ktorá má potvrdzovať existenciu pracovnej skupiny ovplyvňujúcej konania v trestných veciach.

Následne mal obsah tejto správy od 29. mája kolovať na verejnosti. Informáciami vyplývajúcimi zo správy SIS sa už zaoberá Úrad inšpekčnej služby.

Pozrite si reportáž o správe SIS, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/René Medzihradský, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal aláč

Dôležité udalosti