Súd zamietol odvolanie prokurátora voči oslobodeniu Lehela Horvátha

Domov sociálnych služieb v Pezinku.
Zdroj: TASR

Týka sa to prípadu, keď mal so synom v roku 2018 hodiť manželku do klietky k levici.

Trnavský krajský súd zamietol vo štvrtok (3. 6.) odvolanie prokurátora voči minuloročnému oslobodzujúcemu rozsudku trnavského okresného súdu v prípade člena sátorovcov Lehela Horvátha. Informovala hovorkyňa KS v Trnave Jana Kondákorová.

Išlo o kauzu, keď mal Lehel Hovráth so svojim synom Tiborom v roku 2018 hodiť svoju manželku do klietky k levici. Vlani ho v tejto kauze súd oslobodil.

Zmietnutie odvolania potvrdil aj prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. „Senát KS v Trnave na dnešnom verejnom zasadnutí zamietol odvolanie prokurátora proti rozsudku Okresného súdu Trnava zo dňa 9. apríla 2020, pretože zistil, že nie je dôvodné. Rozsudok Okresného súdu Trnava je právoplatný a nie je proti nemu prípustný ďalší riadny opravný prostriedok," vysvetlila hovorkyňa.

Oboch mužov pôvodne polícia obvinila zo zločinu ublíženia na zdraví a z prečinu nebezpečného vyhrážania, ktorého sa dopustili vtedy na 42-ročnej žene.

Horváth je označovaný za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov. Na krku má obvinenie skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny, krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede, jednej vraždy a štyroch úkladných vrážd.

Medzi zavraždenými je aj bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, ku ktorej sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny. "Hrobár" ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov. Prvej vraždy Čabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003. Svoje obete obžalovaný zastrelil, pomlel v mlynčeku na mäso. Zakopával ich v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

TRNAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Leleh horváth

Dôležité udalosti