Telo chlapca (†13), ktorý v pondelok skočil do Váhu a nevynoril sa, už našli

Telo chlapca priviezli do jedného z prístavov.
Telo chlapca priviezli do jedného z prístavov. Zdroj: TV Markíza

V rieke ho hľadal aj jeho zúfalý otec.

Polícia a ďalšie záchranné zložky v pondelok (7.6.) prehľadávali brehy Váhu. Pátrali po 13-ročnom chlapcovi, ktorý skočil do vody. Podľa oznámenia z linky 112 sa mal topiť vo Varovom Šúre v Šúrovciach. Podľa našich informácií bolo na mieste osem detí, chlapci sa pri vode doťahovali, kto do Váhu skočí. Tínedžer skočil, bohužial sa už nevynoril.

Podľa našich informácií mŕtve telo už našli. Chlapec bol približne sedem kilometrov vzdialený od miesta skoku do vody. Informáciu už potvrdila aj polícia na sociálnej sieti, kde uviedla, že chlapca našli pátrači vo vrtuľníku v časti zvanej Šintavské Bane.

KÚPANIE VO VÁHU SA SKONČILO TRAGICKY POLÍCIA UKONČILA PÁTRANIE PO NEZVESTNOM CHLAPCOVI Polícia dnes, krátko po 8.30 h...

Uverejnil používateľ Polícia SR - Trnavský kraj Utorok 8. júna 2021

Pátranie

Oznámenie dostali záchranári po 17.00 h. Okamžite vyslali hasičské jednotky aj potrebnú techniku. „Jednotka okamžite po príchode na miesto spustila do rieky motorový čln, ktorý začal prehľadávať úsek od obce Varov Šúr až po Sereď. Prehľadávali vodnú hladinu a taktiež aj brehy rieky,“ informovala Lenka Košťálová z Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave.

„V čase udalosti bolo na mieste asi osem detí," uviedla ešte v pondelok (7.5.) na sociálnej sieti trnavská polícia s tým, že bližšie informácie poskytne po ukončení pátracích prác.

„Keďže tok rieky Váh bol veľmi silný a zotmelo sa, záchranné práce museli byť ukončené a budú pokračovať aj dnes," dodala Lenka Košťálová.

Záchranári sa majú na miesto vrátiť dnes napoludnie. Aj zúfalý otec hľadal chlapca v rieke.ŠÚROVCE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti