Moniku Jankovskú prepustili z nemocnice. Má vážne poškodené zdravie, hovorí jej advokát

Bývalá štátna tajomníčka Monika Janskovská vychádza spolu s obhajcom Petrom Erdösom z trenčianskej nemocnice.
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Zatiaľ s ňou nie sú plánované úkony v kauzách.

Bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú po piatich dňoch hospitalizácie na bratislavských Kramároch prepustili v piatok (4.6.) do domácej liečby, potvrdil to jej obhajca Peter Erdös s tým, že po všetkých vyšetreniach bolo zistené vážne poškodenie zdravia. Na prepustenie Moniky Jankovskej z nemocnice upozornil portál Ereport.

„Toľko, čo môžem povedať k zdravotnému stavu je, že po komplexných vyšetreniach je možné konštatovať dosť výrazné a vážne poškodenie zdravia. Ďalšie úkony s ňou nie sú naplánované. Čo sa týka Fatimy, tak tam máme úkon budúci týždeň, ale s ňou úkony sa zatiaľ žiadne neavizujú, ale to neznamená, že sa v tých veciach nekoná a nevyšetruje,“ povedal Erdős.

Prvé kroky Jankovskej na slobode: Objala advokáta, rozplakala sa a nastúpila do auta

Podľa jeho slov je najdôležitejšie, aby sa dala čím najskôr a v maximálnej možnej miere ako tak zdravotne do poriadku, aby mohla absolvovať úkony vo všetkých troch veciach, v ktorých figuruje ako obvinená.

Dozorový prokurátor v kauze prevodu baru Fatima rozhodol o jej prepustení z väzby 26. mája. V uplynulom období bola hospitalizovaná v Nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne na psychiatrickom oddelení. Po prepustení dostala elektronický náramok, ktorý má nariadený v inej trestnej veci.

Monika Jankovská bola vo väzbe od marca minulého roka, keď ju zadržali v rámci akcie Búrka. NS SR ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami. Okamžite po prepustení však bola zadržaná a bola väzobne stíhaná v rámci kauzy prevodu trenčianskeho baru Fatima. V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Monika jankovská

Dôležité udalosti