Chlapec (4) má zriedkavý nádor, ide len o tretí prípad na svete. Mama to ľahko zistila na jeho narodeniny

Malý Zack.
Zdroj: Facebook/Sophie Molyneu

Podľa lekárov mu zostáva len pár mesiacov života.

Zack Molyneux z bitrského mesta Eastham je na prvý pohľad obyčajný chlapec a veľký milovník motoriek. Počas osláv jeho štvrtých narodenín si však mama Sophie všimla niečo zvláštne. Píše The Mirror.

Jeho oko totiž začalo zachádzať smerom k nosu. Praktický lekár im odporučil, aby navštívili očnú kliniku. O niekoľko dní neskôr však dieťa začalo mať problémy s chôdzou.

Znepokojená žena opäť zavolala doktora, ten ju ubezpečoval, že sa nemusí báť. Jej to však stále vŕtalo v hlave. Rozhodla sa preto, že ho zoberie na pohotovosť.

Lekári rozhodli, že mu spravia vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Výsledky ukázali, že malý Zack mal na mozgu opuch, doktori však nevedeli povedať prečo. Previezli ho teda do špecializovaného zariadenia a dva týždne udržiavali na steroidoch, aby zmiernili opuch.

Následne ho prepustili domov, ďalších šesť týždňov však musel užívať steroidy. Len týždeň po ukončení liečby sa však jeho stav opäť zhoršil.

Tesne po tom, ako ho spolu s bratom Freddym vysadila v škôlke, jej volali pracovníci, aby ho prišla vyzdvihnúť, preto mal záchvaty a je v bezvedomí.

„Nebol čas volať sanitku,“ hovorí Sophie, ktorá má okrem Zacka a trojročného Freddyho aj Jacka (7), o rok mladšieho Thomasa, 18-mesačnú Gracie a štvromesačného Arthura.

Chlapca následne uviedli do lekársky vyvolanej kómy, medzitým za ním prišiel do nemocnice aj otec Adam.

Následne chlapca previezli späť do nemocnice, kde bol v súvislosti s týmto problémom prvýkrát. Tam mu vykonali biopsiu mozgu.

„Keď tu bol prvýkrát, lekári povedali, že najhorším scenárom by bol nádor na mozgu, ten však vtedy nenašli. Teraz som však tušila, že to bude on, skrátka som mala taký pocit,“ hovorí Sophie.

Nemýlila sa, rezultát znel jasne - nádor na mozgu. Ten sa vytvoril na pravej strane a rozšíril sa. Ide o agresívny typ, na ktorý nateraz nezaberá žiadna liečba. Ba čo viac, ide o vzácny druh.

Zack je vraj len tretím potvrdeným človekom na svete, ktorý trpí týmto druhom. Podľa lekárov mu zostáva len pár mesiacov života.

Od momentu, kedy sa dozvedeli túto zdrvujúcu správu, hlava rodiny Adam prestala pracovať, len aby trávil s rodinou čo najviac času.

Rozhodli sa zorganizovať zbierku, aby z vyzbieranej sumy mohli Zackovi dopriať hocičo, čo bude chcieť.

„Nikdy sme nežiadali o peniaze. Vždy sme tvrdo pracovali, od tohto momentu sa však celý náš život úplne obrátil,“ uzavrela Sophie.

EASTHAM/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti