Sabinovčanovi za zneužívanie dievčat sprísnili trest

Odsúdený pedofil Jozef K. zo Sabinova.
Zdroj: TV Markíza

Obhajcovi sa zdá neprimerane prísny.

Za zneužívanie maloletých dievčat mu sprísnili trest. Sabinovčanovi, ktorý sa k zneužívaniu 12-ročnej Veroniky priznal, súd k 13 rokom pridal polroka.

Robil to v pivnici pri rybníku i na záhradke. Veronika mala vtedy 12 rokov a Ema a Gabika len 7. Jozef tvrdil, že si to všetko vymysleli. Krajský súd ho za to v januári poslal na 13 rokov do väzenia.

Pre rodičov Veroniky, ktorí ako prví podali trestné oznámenie, sa ani po právoplatnom rozsudku súdny proces s deviantom neskončil. Odsúdený totiž čelí ešte jednej obžalobe, ktorú na okresnom súde museli prejednávať odznova. Rozsudok so štvorročným trestom totiž krajský súd pre procesnú chybu zrušil a vrátil na nové konanie.

Prečítajte si aj: Pedofil zo Sabinova mal deti zneužívať desiatky rokov

Obžalovaný Sabinovčan Jozef (59) si už na začiatku vinu priznal, no v utorok (8. júna) už skutok nijako neľutoval. Mama Veroniky hovorí, že z jeho strany to bolo chladné, vypočítavé, len aby nedostal viac, ako mal.

Prokurátorka si ponechala čas na rozmyslenie. Obhajca Vladimír Mačik sa okamžite odvolal, pretože trest sa mu zdal neprimerane prísny. Chce si počkať na rozhodnutie prešovského krajského súdu a potom zváži podanie mimoriadnych opravných prostriedkov.

Tému sleduje reportér Martin Jedinák.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pedofil

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.