Rodičia prišli vo Váhu o jedno z troch detí. Verzií, čo sa vlastne stalo, je viacero

Máriova mama s kamarátkou.
Zdroj: TV Markíza

Za akých okolností prišiel trinásťročný chlapec o život, vyšetruje polícia.

Pod vodu ho stiahol silný prúd, živý sa už nevynoril. Tohtoročná letná sezóna má prvú obeť. Vo Váhu sa utopil iba trinásťročný chlapec zo Šúroviec neďaleko Serede. Rodičia prišli o jedno z troch detí.

Mário v pondelok (7. 6.) podvečer povedal rodičom, že ide s kamarátmi na zmrzlinu. Napokon skončili pri Váhu. Špekulácií, čo sa tam stalo, je niekoľko.

Príbuzná nebohého chlapca z rozprávania vie, že tam bolo sedem chlapcov a dievčat, ktoré ho nasilu ťahali do vody. Údajne sa im vyšmykol a zobral ho prúd. Babka nám povedala, že vnuk sa učil štyri mesiace plávať.

Zdroj: TV Markíza

Keď kamaráti Mária vo vode nevideli, utekali za rybármi po pomoc. Niektorí medzitým údajne ušli. Tiesňová linka vyslala do terénu policajtov, hasičov a pridali sa i dobrovoľníci. Mária hľadal vo vode na vlastnú päsť aj jeho otec, ktorý sa tiež na chvíľu stratil.

Po chlapcovi pátrali do neskorého pondelkového večera, žiaľ, neúspešne. V utorok ráno pátracia akcia pokračovala. Nasadili aj vrtuľník ministerstva vnútra. Nakoniec ho objavili sedem kilometrov od miesta nešťastia. Na miesto prišli aj príbuzní, aby podporili matku, ktorá mala potvrdiť, že je to on.

Za akých okolností prišiel trinásťročný chlapec o život, vyšetruje polícia.

Na mieste nešťastia bol reportér Roman Ruttkay.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

TRNAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trnava

Dôležité udalosti