Polícii sa prihlásilo tretie dievča. Tvrdí, že aj ju mal poslanec Herák zneužiť

Ján Herák si dočasne pozastaví členstvo v klube OĽANO.
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Poslanec už čelí obvineniu za sexuálne zneužitie 14-ročného dievčaťa.

Policajti majú na stole ďalšie trestné oznámenie. Podľa informácií TV Markíza ho podal riaditeľ destkého domova zo západného Slovenska koncom mája tohto roka. Jeho chovankyňa tvrdí, že sa stala obeťou poslanca Ján Heráka ešte v roku 2018.

Malo sa tak stať v tábore v Trenčianskom kraji, keď mala 14 rokov a zneužiť ju mal aj neskôr a viackrát. Znamená to, že voči poslancovi svedčia už tri dievčatá.

SaS vyzýva Jána Heráka, aby sa vzdal mandátu poslanca

Otvorili aj starší prípad

Nezaradený poslanec Ján Herák má na krku aj ďalší problém. Polícia podľa našich informácií obnovila starý prípad z roku 2018, kedy čelil trestnému oznámenie zo znásilnenia 16-ročného dievčaťa. Malo ísť opäť o chovankyňu jedného z detských domovov.  Z tohto činu ho však neobvinili a stíhanie zastavili. Teraz sa polícia k prípadu na pokyn prokuratúry vracia.

„Vyšetrovateľka OKP KR PZ v Nitre začala trestné stíhanie za prečin sexuálne zneužívanie podľa § 202 ods. 1 písm. a) Trestného zákona na základe pokynu prokurátora Krajskej prokuratúry v Nitre. Bližšie informácie k tejto trestnej veci vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť témy nebudeme poskytovať," píše sa v stanovisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre.

Skutok sa mal odohrať na vianočnom tábore pre deti z detských domov. Dievča podľa našich infomácií opísalo, ako ju Ján Herák, ako vedúci tábora, vyzliekol a vykonal na nej súlož.

Vyhlásenie psychológov k Herákovej kauze: Obvinenia zo zneužívania sú len zriedkavo vymyslené

Prvé obvinenie poslanca

Ján Herák už čelí jednému stíhaniu za sexuálne zneužitie maloletej, okrem toho musí vysvetľovať aj podozrenie z ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Informácií k tomuto prípadu je minimum, keďže ide o osobu mladšiu ako 15 rokov.

Podľa obvinení ju mal zneužiť minulý rok v lete počas detského tábora v dedine pri Nitre. Dievča je v detskom domove, trestné oznámenie údajne podala riaditeľka domova. Poslanec obvinenia odmieta.

Ak by ho odsúdili, hroziť mu môže trest až do desať rokov väzenia.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.