Ďalšia medvedica sa priblížila k ľuďom. Videli ju aj s mláďatami pri obci Abrahám

Medvedica so svojím potomkom
Medvedica so svojím potomkom Zdroj: TV Markíza

Veľmi veľký problém s medveďom majú aj v záhradkárskej osade blízko Martina.

Medveď sa posúva k ľuďom a dokonca aj do nížiny. V obci Abrahám pri Galante sa šelma potuluje s dvoma mladými. Naposledy ju videli iba pár metrov od rodinných domov. Starosta upozorňuje ľudí a poľovníci zvýšili hliadky v rajóne.

Medvede sa presunuli z Majcichova do obce Hoste a teraz sú už niekoľko dní v Abraháme. Spozorovali ich viacerí. Výzvu, aby situáciu nezľahčovali, berú vážne.

Spomínanú medvedicu s mladými videl v stredu (19. 6.) ráno aj Pavol, ktorý záhradkárskej osade kosil žihľavu. Podľa jeho slov je zarážajúce, že sa medvede presúvajú na juh Slovenska.

Koncom apríla zaznamenali pohyb asi 120-kilového medveďa hnedého aj pri obci Pata, rovnako neďaleko Galanty. Nasnímala ho aj fotopasca.

Zdroj: Poľovnícky spolok Pata

Veľmi veľký problém s medveďom majú aj v záhradkárskej osade blízko Martina. Vraj sa tam pohybuje od januára a je čoraz viac odvážny.

„Medveďov je veľa. Prenikajú i do lokalít, ktoré nie sú ich prirodzeným výskytom. Sú na miestach, kde sa minimálne niekoľko desiatok či stoviek rokov nevyskytoval,“ tvrdí viceprezident Slovenskej poľovníckej komory Alojz Kaššák.

Podľa poľovníka treba ich počet znížiť, aby nebol problémový pre ľudí na vidieku. Veď len v tomto roku zaznamenali už piaty útok, keď medveď napadol človeka.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya.

ABRAHÁM/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Galanta

Dôležité udalosti