Nebezpečná hra pri osadách. Deti naskočia zozadu na dodávku, snažia sa tam čo najdlhšie udržať

Nebezpečná zábavka.
Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

Päťročný chlapec sa vážne zranil.

Nebezpečná detská hra v osadách na východe Slovenska - deti naskočia zozadu na dodávku a snažia sa tam čo najdlhšie udržať. Päťročný chlapec, ktorý za jazdy spadol na cestu, sa vážne zranil.

Deti v Mirkovciach pri Prešove za jazdy naskakovali na zadný nárazník dodávky. Päťročnému Jožkovi sa tam podarilo udržať, po chvíli sa pustil a padol na cestu.

Ako nám povedal krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, vodič si nastúpenie a pád chlapca nevšimol a pokračoval v jazde. Upozornili ho na to až ďalší ľudia.

Chlapec bol dva týždne v nemocnici s viacerými zraneniami. Príbuzní boli presvedčení, že na vine nebol on, ale vodič dodávky, ktorý ho mal na ceste zraziť.

Názor zmenili až vo chvíli, keď im reportér TV Markíza Martin Jedinák ukázal záznam z obecnej kamery. Chlapcova babka tvrdí, že vodič mal zastaviť auto a zavolať vnukovi záchrannú službu.

Rovnaká zábavka aj v inej osade

Deti sa takto zvyknú zabávať aj v osade v Chminianskych Jakubovanoch. I tam obecná kamera zachytila, ako sa dvaja chlapci zozadu zavesili na idúcu dodávku.

Jeden sa pustil už po niekoľkých metroch, no druhý spadol, až keď dodávka nabrala vyššiu rýchlosť. Obaja sa pritom zranili.

Polícia apeluje na rodičov, aby zvýšili dohľad nad svojimi deťmi a zabránili takémuto riskantnému hraniu. Osadníci však vravia, že pri deťoch nemôžu byť stále, chýbajú im poriadkové hliadky.

Oba prípady riešia v priestupkovom konaní, no rodičia svoju zodpovednosť odmietajú. Aj napriek varovaniam si deti často mýlia cestu s ihriskom.

Viac v reportáži Martina Jedináka.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

MIRKOVCE, CHMINIANSKE JAKUBOVANY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prešov

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.