Čo to nosí na ruke? Minister Mikulec hovorí o svojich luxusných hodinkách ako o napodobenine

Roman Mikulec a Peter Kovařík.
Zdroj: TASR

Ich predaj je však na Slovensku zakázaný.

Nosí minister vnútra hodinky v cene rodinného auta? Roman Mikulec má vo vlastníctve luxusný kúsok, ktorý sa predáva aj za 40-tisíc eur. Šéf rezortu sa bráni tým, že ide o repliku. Tie sa síce na Slovensku nosiť môžu, ich predaj a kúpa sú však na hranici zákonnosti.

Luxusné vily, autá a hodinky. Slovenskí politici si desaťročia užívajú majetky, na ktoré si len ťažko mohli legálne zarobiť. Od vily Elektra Vladimíra Mečiara až po investičné hodinky Roberta Fica.

K zástupu dnes už bývalých alebo opozičných politikov sa so svojou zbierkou luxusných hodiniek pridáva aj minister vnútra Roman Mikulec. Ten sa podľa portálu Refresher.sk pýši zbierkou, v ktorej sa nájdu aj luxusné výrobky od francúzskej firmy.

Podľa obchodníka s luxusnými hodinkami Andreja Kišša, cena hodiniek, ktoré pravdepodobne nosí minister vnútra, sa pohybuje na úrovni okolo 40-tisíc eur.

„To je úplne uletená cena. Tie hodinky, ktoré sú predmetom záujmu, alebo ako to mám nazvať, tak to je replika hodiniek. Dostal som ich od človeka v jednej konkrétnej úsmevnej situácii, ktorá je súčasťou určitej kapitoly môjho života,“ vysvetlil nám.

Repliky, alebo ľudovo povedané fejky, sú na Slovensku kontroverzným tovarom. Podľa finančnej správy ich nosenie nie je síce nelegálne, iné je to však s ich nákupom a predajom.

„Za predpokladu, že ide o tovar pod colným dohľadom alebo tovar na domácom trhu v zmysle zákona o presadzovaní práv duševného vlastníctva colnými orgánmi, a bolo preukázané porušenie PDV, colné orgány môžu rozhodnúť o sankcii formou pokuty alebo prepadnutia tovaru,“ napísala nám v stanovisku finančná správa.

Zdroj: TV Markíza

V čase nášho rozhovoru mal Mikulec na ruke iné hodinky. Dostal ich od synov a matky v roku 2018. Tieto zase odhadol odborník na 5-tisíc eur. Napriek ich vysokej cene žiadne zo svojich doplnkov minister vnútra neuviedol vo svojom majetkovom priznaní. Zákon mu to totiž neprikazuje, pokiaľ hodnota hnuteľnej veci nepresiahla hodnotu približne 22-tisíc eur.

Hodinková aféra prichádza v čase, keď opozícia plánuje odvolávať ministra vnútra pre údajné sprisahanie na NAKA. Roman Mikulec nemá dôveru ani niektorých poslancov Sme rodina, a tak bude aj na jeho koaličných kolegoch, či nie je správny čas odísť.

Reportáž spracoval Adel Ghannam.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hodinky

Dôležité udalosti