Černák a Rusko zoči-voči na súde: Mafián tvrdí, že Rusko si u neho objednal vraždu bývalej spoločníčky

Mikuláš Černák a Pavol Rusko.
Zdroj: koláž TV Markíza/TASR

Vypovedala aj známa herečka.

Plejáda bývalých mafiánov opäť pred súdom. Tentokrát vypovedali ako svedkovia o údajnej objednávke vraždy Sylvie Volzovej.

Z tohto zločinu je - okrem kedysi silných mužov podsvetia - obvinený aj Pavol Rusko. Práve on mal prísť za černákovcami a zadať takúto požiadavku. Senát si však predvolal aj hereckú ikonu Zitu Furkovú.

Do justičného paláca priviezli len dvoch aktérov tejto kauzy. Mikuláša Černáka z Leopoldova a Pavla Ruska z Banskej Bystrice. Bývalý šéf televízie bol po prvýkrát v tejto veci už vo väzenskom oblečení. Odpykáva si 19-ročný trest pre falšovanie zmeniek.

Zdroj: Reflex

Ako prvá sa pred senát posadila Zita Furková. V čase, keď mal Pavol Rusko pripravovať likvidáciu Sylvie Volzovej, s Markízou externe spolupracovala - jej štúdio vyrábalo dabing.

Dostala aj otázku, aký mal vzťah Pavol Rusko so Sylviou Volzovou. „Všeobecne sa hovorilo, že mali napätý vzťah. Dá sa povedať, že mocenský vzťah. Tieto prestrelky, čo oni mali, mňa nezaujímali, skutočne," konštatovala pred súdom. Herečka povedala, že bol pre ňu šok, keď som sa postupne dozvedala o mafii.

Potom prišli na rad bývalí členovia skupiny sýkorovcov. Tento zločin totiž podľa Mikuláša Černáka spojil ich gangy. Bos banskobystrického podsvetia oslovil sýkorovcov vraj na to, aby ju sledovali. Pavol Rusko mal podľa obžaloby svoju požiadavku zopakovať aj pred nimi.

Bývalý sýkorovec František Borbély pred senátom opísal, ako robili Sylvii Volzovej ochranku v roku 1997. No a práve v tom istom roku si mal údajne Pavol Rusko objednať jej vraždu, no o tomto vraj nič nevedel. Keď vyšiel z pojednávacej miestnosti, do reči mu veľmi nebolo.

Zdroj: TV Markíza

Svedok František Borbély na otázku, či vie, čoho sa pani Volzová obávala, že musela mať ochranku odvetil, že tieto informácie neposkytnm, lebo som sa vyjadril na súde. Nemal žiadne o tom, prečo bolo treba strážiť pani Volzovú

Ochrana Sylvie Volzovej sa podľa neho stupňovala. Vraj ju mali na očiach 24 hodín denne. František Borbély je už na slobode, rovnako ako aj ďalší bývalý sýkorovec - tentokrát svedok - Juraj Billik alias Čapatý. V gangu pôsobil od roku 1996 a bol blízkym človekom bosa Roberta Lališa, ktorý je zo zločinu tiež obžalovaný. O údajnej príprave vražde ale vraj Juraj Billik nevedel.

„Len som počul, ako sa rozprávali Lališ a Čongi. Ba bavili niečo, že budeme ochraňovať Volzovú a budeme ju ochraňovať preto, že sa jej má niečo stať, a keď sa má niečo stať, tak to bolo zo strany jej spoločníka," zdôraznil Billik s tým, že vzťah medzi černákovcami a ním boli nadmieru dobré.

Advokát obžalovaných Marek Para po štvrtkovom (10. 6.) pojednávaní povedal, že sa výrazne posilňuje pozícia obhajoby.

Prípad opäť dozoruje známy prokurátor Michal Šúrek zo špeciálnej prokuratúry. On je naopak presvedčený o vine obžalovaných. Pavol Rusko a Robert Lališ obvinenia odmietajú, Mikuláš Černák a Miloš Kaštan sa k zločinu priznávajú.

Tému dlhodobo sleduje Zuzana Ferenčáková.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.    

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pavol Rusko

Dôležité udalosti