Advokáta Martina Ribára znovu zadržala polícia

Sprava Filip Hronek a Patrik Nemeth z Detroitu oslavujú gól proti Edmontonu.
Zdroj: TV Markíza

Ribár je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu.

Polícia opäť zadržala advokáta Martina Ribára, ktorého nedávno rozhodnutím Ústavného súdu prepustili na slobodu, píše Denník N. Obžalovaný je z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu.

V rukách polície skončila okrem Ribára ešte jedna osoba, ktorej totožnosť nie je známa. „Policajti Národnej kriminálnej agentúry dnes zadržali dve osoby, s ktorými momentálne prebiehajú procesné úkony. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne konkrétne informácie,“ uviedla Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru.

Ribár sa do väzby dostal po výpovedi bývalého klienta a kajúcnika v prípade skupiny takáčovcov. K jeho ústavnej sťažnosti sa pripojila aj Slovenská advokátska komora. Hovorila o podozreniach z potláčania základného práva na súdnu ochranu a riadneho výkonu advokácie. Na jeho podporu vznikla aj iniciatíva za právny štát, ktorú podpísali desiatky advokátov.

Advokáta zadržali policajti v októbri 2019 v rámci akcie Apač. Spolu vtedy zadržali 13 ľudí, ktorí mali byť členmi bratislavskej skupiny takáčovcov. Špecializovaný trestný súd ho spolu s ďalšími vzal do väzby 30. októbra 2019, väzbu mu následne predlžovali a rozhodnutia potvrdzoval aj Najvyšší súd SR.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin ribár

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.