Policajt zrazil na priechode pre chodcov dôchodkyňu. Prešovčanka (†73) nehodu neprežila

Nehoda v Prešove.
Zdroj: TV Markíza

Ženu odhodilo niekoľko metrov, záchranári ju oživovali, avšak zraneniam podľahla.

Zrážku s autom neprežila 73-ročná chodkyňa. Za volantom sedel policajt. Zrazil ju vo chvíli, keď prechádzala cez cestu na prešovskom sídlisku. Zrazenú dôchodkyňu niekoľko minút na mieste oživovali záchranári, no neúspešne.

Vyzerá to tak, že prechádzala po priechode pre chodcov. Vodič osobného auta si ju zrejme nevšimol, čo nám povedal aj prešovský okresný policajný riaditeľ Marián Leško. Po náraze ženu odhodilo do protismeru, niekoľko metrov od priechodu. Služobné auto šoféroval vyšetrovateľ z krajskej kriminálky.

Na miesto nehody okamžite prišli policajtovi nadriadení. Dychovou skúškou uňho požitie alkoholu nezistili. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia, bude sa ňou zaoberať inšpekcia ministerstva vnútra.

K nebohej sa prišiel pomodliť kňaz z neďalekého kostola. K policajtovi zavolali psychológa, pretože bol na tom po psychickej stránke zle.

V tom čase bol v službe a s kolegom boli zrejme na výjazde. Vodičský preukaz mu určite zadržia, za nedbanlivostný trestný čin by o prácu prísť nemusel.

Obyvatelia sídliska vravia, že nedisciplinovaní nie sú len vodiči, ale aj niektorí chodci. Policajta, ktorú dôchodkyňu zrazil, za to však neodsudzujú.

Reportáž spracoval Martin Jedinák.


PREŠOV/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti