Bratislava od soboty otvára prvé kúpaliská. Novinkou je kúpa online lístka, ktorý je výrazne lacnejší

Výstraha pred horúčavami.
Zdroj: TASR

Vstupné oproti minulému roku nezdraželo.

Letná sezóna štartuje v plnom prúde. Hlavné mesto už od zajtra (12.6) otvára brány prvých kúpalísk, aby sme sa mali kde počas horúcich dní osviežiť.

Bratislava bude kúpaliská otvárať postupne. Od 12.6. sa už môžete okúpať na mestských kúpaliskách Rosnička a Delfín. V súčasnosti sú otvorené Zlaté piesky. Novinkou bude, že si môžete lístky zakúpiť aj on-line. Vyhnete sa tak čakaniu v dlhých radách pri pokladnici. A navyše, cena bude výrazne lacnejšia. Napríklad, zatiaľ, čo za lístok pri pokladni na kúpalisko Rosnička zaplatíte 4,50, cez online rezerváciu vás to vyjde o jedno euro menej.

Na Kúpalisku Tehelné pole ešte finišujú s rekonštrukciou terasy, avšak plánujú ho otvoriť pravdepodobne už 19.6, tak ako aj kúpalisko Lamač. Potom prídu na rad kúpaliská Rača i Krasňany.

Vstupné na letné kúpaliská mesto oproti minulému roku nezvyšovalo. A to aj napriek tomu, že kvôli covidovým opatreniam majú kúpaliská vyššie náklady. Ako nám prezradil riaditeľ Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (StaRZ), ktorá kúpaliská spravuje, mesto sa takto rozhodlo poďakovať obyvateľom za dodržiavanie opatrení.

Ako funguje online kúpa?

Pre tých, ktorí si lístky zakúpia online, bude na väčších kúpaliskách zriadený samostatný vstup a na menších kúpaliskách budú mať možnosť prednostného vstupu. Lístky zakúpené online nie sú viazané na deň ani na konkrétne miesto - je možné ich použiť počas celej aktuálnej letnej sezóny a na všetkých 7 kúpaliskách vo vlastníctve mesta a v správe STARZ (Zlaté Piesky, Rosnička, Delfín, Tehelné Pole, Lamač, Krasňany, Rača).

Lístky bude možné zakúpiť si na novej webovej stránke https://kupaliska.bratislava.sk/. Po zakúpení online lístka obdržíte email s QR kódmi, ktoré sa dajú pri vstupe na kúpalisko ukázať priamo v mobile. Alternatívou je tiež možnosť ich stiahnutia a tlače z formátu PDF.

Na výber sú 4 typy lístkov s možnosťou zakúpenia online - celodenný lístok (3,50€), permanentka na 10 dní (29€), permanentka na 10 dní po 17.00 h (19€) a sezónna permanentka (99€ + 1€ za každé dieťa).

„Na Medzinárodný deň detí sme spustili akciu na sezónnu permanentku za zvýhodnenú cenu iba 89€ + 1€ za každé dieťa od 3 do 18 rokov (max. počet detí je 5). Permanentka je ideálnou kúpou pre rodičov s deťmi alebo pre pravidelných návštevníkov kúpaliska. Sezónna permanentka platí na neobmedzený počet vstupov počas celého leta na všetkých 7 kúpalísk. Detské lístky dokúpené k sezónnej permanentke platia tiež na neobmedzený počet vstupov počas celej aktuálnej letnej sezóny a navyše ich môžu deti vo veku 3 až 10 rokov využívať aj s inými dospelými osobami so zakúpeným vstupom, nie len s držiteľmi sezónnych permanentiek. Deti staršie ako 10 rokov môžu kúpalisko navštíviť vďaka nim aj bez sprievodu dospelej osoby. Akcia na sezónnu permanentku za zvýhodnenú cenu iba 89€ + 1€ za každé dieťa od 3 do 18 rokov trvá do konca júna,“ uviedol Križan.

Držitelia online lístkov majú tiež výhodu v tom, že kúpalisko môžu počas dňa opustiť a vrátiť sa neskôr, prípadne v priebehu dňa navštíviť rôzne kúpaliská. Všetky typy permanentiek sú neprenosné a môže ich využívať iba jedna osoba. Výnimka je pri celodenných lístkoch (3,50€), kedy môže jedna osoba zakúpiť aj viacero lístkov a hromadne ich uplatniť napr. ak ide na kúpalisko s partiou kamarátov.

„Naším cieľom je priniesť návštevníkom kúpalísk možnosť, ako si hlavne v horúcom počasí kúpiť lístky bez dlhého čakania v rade pri pokladnici. Veríme, že on-line nákup lístka, ktorý je lacnejší a pohodlnejší ako kúpa lístka priamo na mieste, priláka čo najviac ľudí," uviedol Ladislav Križan.

V bratislavských lesoch sú zakázané opekačky

V bratislavských mestských lesoch vyhlásili hasiči zvýšené riziko vzniku požiarov. Na území lesoparku preto od piatka až do odvolania platí zákaz zakladať oheň, a to aj na vyhradených miestach. Na sociálnej sieti o tom informuje mestská organizácia Mestské lesy v Bratislave.

„Zákaz platí aj na miestach, ktoré sú označené na zakladanie ohňov. Posúdenie rizika vzniku požiarov je plne v kompetencii hasičov a mestské lesy na toto rozhodnutie nemajú vplyv,“ uviedla organizácia. Hasiči môžu na základe aktuálnych podmienok v lese vyhlásiť takzvaný čas zvýšeného nebezpečenstva požiarov. Zákaz kladenia ohňov sa spravidla vydáva pre celý kataster Bratislavy, teda platí aj v lesoch mimo lesoparku, napríklad na Devínskej Kobyle či v lužných lesoch.
Zákaz kladenia ohňov môžu kontrolovať hasiči, mestská polícia, štátna polícia či lesná stráž mestských lesov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti