Kvasnica je presvedčený, že nový dôkaz v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej potvrdzuje obžalobu

Pán profesor
https://videoarchiv.markiza.sk/video/markiza-backstage/epizoda/30997-markiza-backstage-10-zakulisie-sexy-fotoshootingu Zdroj: TASR

Najvyšší súd rozhodne 15. júna.

Nový dôkaz v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej preukazuje dôvodnosť podania obžaloby na Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. TASR to povedal Roman Kvasnica, splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej.

„Svojím obsahom potvrdzuje výpoveď svedka Zoltána Andruskóa a absolútne preukazuje dôvodnosť podania obžaloby aj na pána Mariana Kočnera, a aj na pani Alenu Zsuzsovú,“ podotkol Kvasnica s tým, že znalecký posudok k tomuto dôkazu bol vypracovaný v inej kauze.

Ako ďalej uviedol, dôkaz sa týka analýzy správ medzi obžalovanými v aplikácii Threema, ktorá pochádza z Kočnerovho mobilného telefónu. Znalecký posudok vypracovala Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.

„Pán prokurátor nám nechal doručiť tento znalecký posudok s tým, že navrhuje, aby bol vykonaný iba ako listinný dôkaz v našej trestnej veci. Pretože ako som už uviedol, znalecký posudok bol vypracovaný v inej kauze,“ dodal Kvasnica.

Advokát pre Aktuality.sk priblížil, o čom vypovedá nový dôkaz. Ide o analýzu správ, ktorá systematicky zoradila a vyhodnotila určité správy z komunikácie ako šifrovanie. Zároveň šifrované správy dal posudok do časových súvislostí. Mohlo by ísť o tie časti, kde si Kočner a Zsuzsová posielajú emotikony ako napríklad smrtka, šípka doprava a 50-ka. Podľa obžaloby išlo o šifrovanú komunikáciu o vražde novinára. Kvasnica nechcel priamo potvrdiť, či sa nový posudok venuje aj týmto emotikonom.

O odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej má Najvyšší súd (NS) SR rozhodovať v utorok 15. júna. Riešiť má odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ale aj odvolanie obžalovaného Tomáša Szabóa.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil v tejto kauze na začiatku septembra 2020 spod obžaloby Kočnera a Zsuzsovú. Szabóa súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.

Právoplatne sú odsúdení Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Za vraždu novinára, jeho snúbenice a podnikateľa Petra Molnára dostal Marček 25-ročný trest odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Jeho prípad bol vylúčený na samostatné konanie. Andruskó uzavrel v kauze úkladnej vraždy Kuciaka a Kušnírovej dohodu. Jej súčasťou je trest 15 rokov odňatia slobody v strednom stupni stráženia.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti