Známi advokáti majú na krku obvinenie, že mali pracovať pre mafiánsky gang

Martin Ribár.
Zdroj: TV Markíza

Proti advokátom vypovedajú podľa našich informácií práve takáčovci.

Známi bratislavskí advokáti skončili v putách. Na krku majú obvinenia za to, že mali pracovať v prospech gangu takáčovcov. Martin Ribár a Alexander Filo nocovali v policajnej cele.

Vyšetrovateľka ich chce mať vo väzbe, prokurátor v piatok (11. 6.) podvečer návrh na vzatie do väzby aj podal. Špecializovaný trestný súd o ich osude rozhodne cez víkend.

Na slobode bol necelý mesiac a opäť je za mrežami. Právnikovi Martinovi Ribárovi a Alexandrovi Filovi prisudzuje vyšetrovateľka NAKA vážne zločiny. Nepriamo sa to týka potýčky z roku 2006.

Bitka čašníka

Čašníka mali zbiť členovia zločineckej skupiny takáčovcov pred bratislavským barom v Karlovej Vsi. Mal také vážne zranenia, že ledva prežil. No súd ich spod obžaloby oslobodil a naopak barmana odsúdil za krivú výpoveď.

Práve na tento zločin sa viažu obvinenia oboch advokátov. Martin Ribár vtedy zastupoval takáčovcov a Alexander Filo zase obeť útoku. Obaja podľa uznesenia údajne navádzali poškodeného na zmenu výpovede v prospech gangu.

„Klient odmieta vinu v celom rozsahu. Ide o tie isté skutkové podstaty, pre ktoré je vedené už pôvodné konanie, ale týka sa to nových skutkov,“ povedal nám Ribarov advokát Matej Marhavý.

Čašník najskôr pri rekognícii mužov spoznal, potom si to rozmyslel a povedal, že ich vlastne nevidel. Jeden zo svedkov v tomto vyšetrovaní tvrdí, že advokát Alexander Filo za návod na krivú výpoveď poškodeného dokonca zinkasoval státisíce.

„Môj klient sa jednoznačne vyjadril, že priebeh toho deja absolútne odmieta. Boli vypočutí svedkovia, ktorí tvrdia, že sa malo takéto udiať, ale samotný poškodený sám neuvádza, že by ho môj klient nejakým spôsobom navádzal,“ konštatoval Peter Erdös, advokát Alexandra Fila.

Krivá výpoveď, členstvo v zločineckej skupine

Proti advokátom vypovedajú podľa našich informácií práve takáčovci. Alexandra Fila viní vyšetrovateľka z členstva v zločineckej skupine a z návodu na krivú výpoveď. Martina Ribára okrem toho aj z vydierania.

„Toto obvinenie vnímame negatívne, máme pocit, že akoby orgány činné v trestnom konaní nečítali nález ÚS, ktorý vyslovene uviedol, že vo vzťahu k trestnému stíhaniu advokátov majú OČTK pristupovať s obzvlášť obozretnou opatrnosťou, keďže každé stíhanie advokáta obsahuje mraziaci účinok pre ostatných advokátov v prospech klienta a toto je naozaj nebezpečný trend,“ konštatoval Marhavý.

Reportáž pripravila Zuzana Ferenčáková.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Martin ribár

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.