Domáce

V Helcmanovciach pili ľudia zo studne, v ktorej bola mŕtvola

studna.jpg

Rušno bolo včera večer v Helcmanovciach. V strede dediny, pri obecnej studni museli zasahovať hasiči, policajti, aj horolezci. V studni totiž objavili plávať mŕtve telo neznámeho muža.

K obecnej studni v Helcmanovciach dorazili ako prví hasiči . "Po príchode sme zistili, že sa nachádza osoba v studni, ktorá nejaví známky života," povedal veliteľ zásahu. Pri jej vyťahovaní z 12 metrovej hĺbky pomáhali aj horolezci. "Zavolali sme si dvoch lezcov zo Spišskej, pomocou trojnožky a navijáku bola vytiahnutá," dodal veliteľ. Obhliadajúci lekár sa vyjadril, že telo muža je mŕtve štyri dni.Starosta Helcmanoviec preto obecnú studňu okamžite zapečatil a zalarmoval hygienikov. Tí ale rozbor vody robiť zatiaľ nebudú. "Jedná sa o neoficiálny vodárenský zdroj, to znamená, že akékoľvek používanie vody z takéhoto zdroja je na vlastné riziko," povedala Jana Murková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva zo Spišskej Novej Vsi.

Vodu z tejto studne, ale ľudia používali. Z jediného dôvodu. Obec Helcmanovce nemá zásobovanie pitnou vodou. Nemá verejný vodovod. Ľudia, ktorí by pocítili akékoľvek ťažkosti, majú okamžite navštíviť lekára.

Totožnosť mŕtveho muža zatiaľ nie je známa. Domáci si myslia, že to môže byť niekto z obyvateľov chatovej osady za obcou. Polícia zatiaľ skúma príčinu úmrtia. Policajti už začali vyšetrovanie pre usmrtenie.


HELCMANOVCE/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti