Domáce

Stĺpy na ceste v Trenčíne po našej reportáži zrezali

stlpky.png

Obyvatelia sa musia vyzbrojiť trpezlivosťou. Veľa toho totiž nenaspia, päť nocí budú stavbári zatĺkať do zeme železné konštrukcie.

Dva trenčianske stĺpy uprostred cesty, ktorú navyše plánovali dať do predčasného užívania, rozčerili pokojné vody v meste. Po našej reportáži sa prebrali aj kompetentní a veci dali do poriadku. Stĺpy odstránili a dnes cestu otvorili.


V pondelok uprostred cesty sa týčili dva stĺpy s elektrickým vedením. Firma, ktorá cestu robila, ich musela obísť a pripraviť všetko na jazdenie áut. Zhotovitelia stavieb totiž nedodržiavali predrokované termíny.

Problém vznikol potom, ako museli uzavrieť železničné priecestie za mostami v smere na Nemšovú. To vyvolalo túto menšiu stavbu a s ňou spojený problém. Týka sa to modernizácie železničnej trate v meste za viac ako 250 miliónov eur.

Keď sme sa o kuriozitu začali zaujímať, zrazu bolo všetko inak. V stredu stĺpy zrezali a na cestu položili poslednú vrstvu asfaltu.

"Sú pod obrovským časovým tlakom, kvôli vyčerpaniu európskych fondov. Takže je pravda taká, že my sme všetci pod časovým tlakom a aj my ako mesto sa snažíme vyjsť zhotoviteľovi a štátu a vláde v ústrety," hovorí k prípadu Richard Rybníček, primátor mesta Trenčín.

Aj napriek tomu, že mesto súhlasilo s predčasným užívaním stavby, ľudia mali na to svoj vlastný názor. Myslia si, že je to pre Slovensko veľkou hanbou, alebo tam stĺpy ostali len na to, aby tadiaľ mohli autá „kľučkovať".

Obyvatelia musia byť trpezliví

"Naozaj musím aj sám povedať, že by to vyzeralo komicky, ale dala sa tá situácia zvládnuť. Ja by som ani z ďaleka nepovedal, že to je posledná, nazvem to zvláštna, ťažká, z časti aj komická situácia, ktorá vznikla, ale je to robené pod obrovským časovým tlakom a snažíme sa aj my ako mesto vychádzať tej stavbe v ústrety, lebo to stavia štát cez európske fondy," dodáva Rybníček.

Najbližšie sa budú musieť obyvatelia okolitých rodinných domov obrniť veľkou dávkou trpezlivosti. Asi päť nocí totiž budú stavbári zatĺkať do zeme železné spruže.

TRENČÍN/Tv Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.