Penta mení vlastnícku štruktúru, Haščák prevádza podiely na rodinu

Tajfún Hagibis.
Zdroj: TASR

Hneď po svojom zatknutí sa stiahol z výkonných funkcií vo firme, teraz ale končí aj majetkovo.

Finančná skupina Penta Investments mení vlastnícku štruktúru. Jeden zo zakladateľov Jaroslav Haščák začal prevádzať svoj podiel v Penta Investments Group Limited, čo je základný vlastnícky fond celej skupiny, na rodinu. Na konci roka má zo všetkých manažérskych pozícií z osobných dôvodov odísť tretí najväčší podielnik Penty Jozef Oravkin a zároveň začne jeho postupné vyplácanie, píšu Hospodářske noviny. Zo zakladateľov tak zostane ako majiteľ len Marek Dospiva.

Haščák prevádza podiel, ktorý dosahuje približne 44 percent, na manželku. Po dokončení transakcie, ktorá môže kvôli regulácii trvať niekoľko mesiacov, zostane úplne stranou, píše český denník.

Časopis Forbes odhaduje Haščáková imanie, ktoré tvoria hlavne podiel v Pente, na 1,2 miliardy dolárov. Hasčák bol vlani v decembri obvinený z korupcie a na prelome roka strávil 30 dní vo väzbe. Hneď po svojom zatknutí sa stiahol z výkonných funkcií vo firme, teraz ale končí aj majetkovo.

Firma odmieta, že by išlo o účelový krok. Upozorňuje, že Haščáková obvinenia sa netýka skutkov, na ktorých konci by mohlo byť podozrenie z nekalého nadobudnutia majetku, a teda jeho prípadné zablokovanie, píšu HN.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav Haščák

Dôležité udalosti