Rodičia majú strach o deti: Dve dievčatá napadli cestou zo školy chlapci z osady v Kozárovciach

Chlapci z osady v Kozárovciach obťažovali školáčky
Chlapci z osady v Kozárovciach obťažovali školáčky Zdroj: TV Markíza

Jedno dievča obchytkávali a chceli jej stiahnuť nohavice.

Rodičia školákov v Kozárovciach sú pobúrení. Dve dievčatá z obce údajne napadli a obťažovali desať až dvanásťroční chlapci z miestnej rómskej osady. Incident rieši polícia.

Obeťou malých násilníkov je podľa všetkého aj dcéra pani Evy. Stalo sa to na ceste zo školy. Štvrtáčku spolu s kamarátkou vraj prekvapila skupina chlapcov z osady.

Dievčatá sa chceli skryť na dvore neďalekého domu. Jedno dievča utekalo do školy po pomoc a druhé medzitým ostalo s útočníkmi samo. Pokúšali sa ju obchytkávať a dokonca sťahovať nohavice. Rozohnala ich až okoloidúca pani a na miesto pribehla aj učiteľka.

Nahnevaní a vyľakaní rodičia školákov žiadajú vedenie školy aj starostu, aby situáciu urgentne riešili. Svoje skúsenosti si vymieňajú aj na sociálnych sieťach.


„Polícia v Tlmačoch okolnosti prípadu preveruje ako podozrenie z trestného činu výtržníctva,“ uviedla Viktória Borloková, krajská policajná hovorkyňa. Obec oslovila aj Úrad splnomocnenca vlády pre rómsku komunitu a sociálnu kuratelu.

V osade pred niekoľkými rokmi fungovali občianske rómske hliadky, na ktoré mala obec peniaze od štátu. Osvedčili sa, ale hliadka napokon zanikla. Obec chce teraz opäť zriadiť podobné civilné obecné hliadky, ktoré by dohliadali na pokoj okolo školy.

Ak dostanú peniaze, chceli by ich zriadiť od nového školského roka. Po incidente v okolí školy častejšie hliadkujú aj policajti.

LEVICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti