Nový úder bankomatovej mafie. Polícia hľadá toto auto, má poškodený kufor

Auto, ktoré hľadajú po explózii bankomatku v Šoporni.
Zdroj: KR PZ Trnava

Slovenskom v noci otriasli tri explózie, škody sú v desaťtisícoch eur.

V noci na Slovensku opäť úradovala bankomatová mafia. Cieľom sa stali bankomaty v obchodoch v obciach Šoporňa a Výčapy - Opatovce a v Turni nad Bodvou v polyfunkčnom dome. V pohotovosti je celé Slovensko. Páchatelia sú na úteku.

Šoporňa

Bankomat v obci Šoporňa explodoval skoro ráno, polícia dostala informáciu o udalosti v stredu (16. 6.) krátko pred 04.00 h. „Osoby prišli do obce na aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Explóziou došlo pravdepodobne aj ku krádeži peňazí a ku škodám na majetku," informovala trnavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Na budove ostala diera v stene. Rana bola taká silná, že na hornom poschodí vyrazilo okná. Vo vnútri budovy, na ktorej bol bankomat umiestnený, je hotová spúšť. Podľa našich informácií z bankomatu zmizlo stotisíc eur.

Zdroj: TV Markíza

Krajská trnavská hovorkyňa média Mária Linkešová v stredu popoludní infomovala, že galantskí kriminalisti trasujú pohyb podozrivého auta, ktoré bolo použité pri bankomate v Šoporni.

„Podľa kamerových záznamov ide o Škodu SuperB combi, tmavej farby. Na kolesách boli umiestnené výrazné lúčové elektróny a fólie na zadných oknách. Navyše, na aute bolo explóziou poškodené zadné kufrové okno," opísala vozidlo.

Zdroj: KR PZ Trnava

Svedkovia, ktorí vozidlo videli približne od 04.00 h, nielen v obci Šoporňa ale aj na ostatných cestách a diaľnici, môžu nformácie oznámiť na bezplatnom čísle 158 alebo môžu políciu kontatkovať cez súkromnú správu na facebooku - Trnavský kraj.

Výčapy - Opatovce

Bankomat vo Výčapoch - Opatrovciach vybuchol asi o 01.58 h. Zlodejov nenasnímala bankomatová kamera, pretože ju zastriekali farbou. Nateraz však nie je známe, či ich zachytila bezpečnostná kamera na obchode.

Bankomat podľa miestnych dopĺňali len pred pár dňami. Malo v ňom byť až 145-tisíc eur, ku ktorým sa ale páchatelia nedostali. Škodu predbežne vyčíslili na 14-tisíc eur.

Zdroj: Jakub Takáč

Na rovnakom mieste poškodili bankomat aj pred 11 rokmi. Vtedy ho vytrhli zo steny potravín a na parkovisku z neho vybrali približne 40-tisíc eur.

Turňa nad Bodvou

Podľa našich informácií bankomat na východe Slovenska explodoval medzi 02.00 až 02.30 h, silnú detonáciu počuli aj občania Turne. Páchateľov zachytila interiérová bezpečnostná kamera, ktorej záznam nie je porušený a polícia ho bude vyhodnocovať.

Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová v stredu (16. 6.) popoludní informovala, že minimálne traja páchatelia nezisteným spôsobom poškodili bankomat, pričom následne došlo k jeho explózii. Výbuch poškodil aj budovu. „Škodu predbežne vyčíslili na cca 77-tisíc eur. Páchateľom sa nepodarilo ukradnúť žiadnu finančnú hotovosť a z miesta činu ušli,“ dodala.

Vyšetrovatelia začali trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci, poškodzovania a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia i pokusu krádeže.

Vyzerá to tak, že chápadlá bankomatovej mafie nie sú nadobro odseknuté. Len pred týždňom sudkyňa v Dunajskej Strede poslala dvoch mužov do väzby. Polícia ich obvinila za výbuch bankomatu v obci Štvrtok na Ostrove. Ukradnúť mali 200-tisíc eur. 

Na mieste boli naši regionálni redaktori, ktorí spoločne pripravili reportáž do Televíznych novín.


SLOVENSKO/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bankomat

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.