Zásah NAKA, zadržali ľudí z Národnej diaľničnej spoločnosti

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Pri akcii Motorest vykonávajú domové aj nebytové prehliadky.

Národná kriminálna agentúra od stredajšieho (16. 6.) skorého rána zasahovala v Bratislavskom a Žilinskom kraji v rámci akcie s krycím názvom Motorest.

Ako média informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka približne 20 policajtov vykonávalo zaisťovacie úkony v súvislosti s nehospodárnym nakladaním s majetkom Národnej diaľničnej spoločnosti.

„Okrem zaisťovania dôkazov, dôležitých pre trestné konanie, zadržiavame aj predstaviteľov akciovej spoločnosti. Vykonali sme prehliadky viacerých domových aj nebytových priestorov, zadržali sme doposiaľ päť osôb," spresnil.

Zásah sa pravdepodobne týka predchádzajúcich vedení. Uviedol to minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) v stredu (16. 6.) pred rokovaním vlády. Potvrdil, že rezort dopravy je už týždne súčinný s NAKA.

„Všetko nasvedčovalo tomu, že k tomuto zásahu príde, lebo my sme už niekoľko mesiacov a týždňov maximálne súčinní s Národnou kriminálnou agentúrou, takže v tejto chvíli nechcem komentovať tento zásah. Nech konajú tak, ako majú," vyhlásil Doležal.

Vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková v reakcii uviedla, že NDS bude plne súčinná pri úkonoch súvisiacich s vyšetrovaním orgánov činných v trestnom konaní.

Poznamenal, že pokiaľ vie, nejde o nominácie súčasnej vlády. Zároveň apeloval na to, aby sa nevynášali súdy vopred. „Nemám o tom informácie, pravdepodobne to súvisí s údajnou nehospodárnosťou predchádzajúcich, teoreticky viacerých, vedení," skonštatoval.

Raziu sledoval redaktor spravodajstva Michal Hečko.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Motorest

Dôležité udalosti