Róbert Lališ, alias Kýbel, je vinný z vraždy Holuba

Tragická nehoda na Turci
Tragická nehoda na Turci Zdroj: TASR

Súd mu však neuložil trest, keďže si už odpykáva doživotie.

Šéfa zločineckého gangu sýkorovcov Róberta Lališa, prezývaného Kýbel, uznal v stredu (16. 6.) Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, za vinného. Trest mu však neuložil, keďže si už za iné skutky odpykáva doživotie.

Od septembra 2019 čelil spolu so šiestimi komplicmi obžalobe zo starých vrážd, vrátane vraždy východoslovenského bosa Róberta Holuba, pokusu o vraždu, všeobecného ohrozenia a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Rozsudok nie je právoplatný, jeho obhajca podal odvolanie priamo v súdnej sieni.

Lališ na vyhlásenie rozsudku neprišiel a ani jeho komplici Ivan Cupper a Alojz Kromka, ktorí sú takisto ako on odsúdení na doživotie za staré mafiánske vraždy z rokov 1998 a 1999, takže aj u nich súd upustil od uloženia trestu. Rovnako rozhodol aj v prípade Jozefa Roháča, ktorý už má doživotie a je vo väzení v Maďarsku. Trest Juraja H., ktorý je vo väzení za iné trestné činy, je aktuálne 24 rokov, prokurátor navrhoval o rok viac.

Zdroj: TASR

Martina Bihari, ktorý ako jediný prišiel v stredu na súd, senát ŠTS oslobodil spod obžaloby a rovnako aj obžalovaného Ladislava B. Ako reagoval predseda senátu ŠTS, ich vinu sa nepodarilo preukázať, zostali pochybnosti. Obaja sú však vo väzení za iné skutky.

Podľa obžaloby jedným z deviatich skutkov členov „sýkoriek", za ktoré sa zodpovedali pred senátom ŠTS, bola vražda východoslovenského bosa Róberta Holuba. Najprv na neho strieľali na pumpe v Košiciach 22. septembra 1997, následne to urobili v bratislavskom hoteli koncom septembra, napokon ho zastrelili v nemocnici na Kramároch 5. októbra 1997.

Medzi ďalšie patrila i vražda Maxima Malkartiho, ktorá sa odohrala v roku 1998 v Bratislave, likvidácia člena skupiny Tibora Bugára, ktorá sa stala v roku 1999 či vražda Jozefa Hamalu v lete 1999 v Českej republike. Pozostatky sa našli až v roku 2013 v okolí Brna.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Róbert Holub

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.