Súd nevyhovel prvej Bödörovej žiadosti o prepustenie na slobodu

Hlasujte a rozhodnite o víťazovi nového televízora od Samsung
Zdroj: TASR

Vo väzbe je z kolúznych a preventívnych dôvodov.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör zostáva naďalej vo väzbe. Najvyšší súd v stredu (16. 6.) zamietol jeho žiadosť o prepustenie na slobodu, a tiež žiadosť o nahradenie väzby. Vo väzbe je z kolúznych a preventívnych dôvodov.

„Senát 2T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Ing. Norberta B. proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky," uviedla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová s tým, že senát dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia.

Išlo o prvú Bödörovu žiadosť o prepustenie z väzby od jeho minuloročného zadržania v kauze Dobytkár. Vo väzbe je od 9. júla 2020, keď o tom rozhodol NS. Koncom marca tohto roka NS rozhodol, že Norbert Bödör ostane vo väzbe do 1. septembra. Väzobne stíhaní sú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika.

V rámci akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti