Šikana najhrubšieho zrna na základnej škole. Jedenásťročné deti chlapca bili, vydierali a týrali

Šikana najhrubšieho zrna na základnej škole.
Zdroj: TV Markíza

Spôsobili mu otras mozgu, viaceré hematómy a poškodili psychiku.

Šikana najhrubšieho zrna. Tak vidia rodičia to, čomu musel za múrmi jednej zo škôl na severovýchode Slovenska čeliť ich syn. Teraz s ním chodia od jedného špecialistovi k druhému a v škole už boli aj kriminalisti.

Rodičia si začali uvedomovať, že s ich synom nie je všetko v poriadku, keď si vymýšľal zámienky a odmietal chodiť do školy. Postupne to z neho vyšlo, čo sa deje. „Mal ruky za chrbtom a cvičili si na ňom údery podľa videohry. Alebo ho zhodili na zem a kopali ho do tela, vrátane hlavy, prípadne dostal len údery do hlavy, tzv. päsťovačky,“ hovorí otec šikanovaného chlapca.

Hovorí pritom iba o jedenásťročných deťoch, tretiakoch zo svidníckej školy. Spolužiaci sa vraj na jeho synovi, jednotkárovi, účastníkovi rôznych školských olympiád, poriadne vybúrili.

Počas dištančného vzdelávania bolo všetko v poriadku. Zmenilo sa to a poriadne vystupňovalo po návrate do školy. Chlapec mal po tele hematómy, diagnostikovali mu údajne aj otras mozgu. Ešte horšie je na tom jeho psychika.

Rodičia chlapca sa so svojimi zisteniami obrátili nielen na školu, ale i na kriminálku. Škola vraj s vyšetrovateľmi vo všetkom spolupracuje. Podľa našich informácií bolo triednej učiteľke odobraté triednictvo.

Ako ešte šikanovali deti chlapca a čo bude s jeho štúdiom, sa dozviete z reportáže Pavla Siváka.


SVIDNÍK/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Základná škola

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.