Slzy smútku vystriedala úľava. Priblížime vám, čo sa dialo v pojednávacej sieni

Priblížime vám dianie z pojednávacej sieni vraždy Jána a Martiny
Zdroj: TV Markíza

Obvinených delili v miestnosti od rodín obetí sotva dva metre.

Spravodlivosť. Práve tá sa najčastejšie skloňovala počas rozhodovania Najvyššieho súdu v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Žiadali ju rodičia obetí aj obžalovaní. V pojednávacej miestnosti ich od seba delili sotva dva metre.

Osem hodín sedeli v blízkosti mužov, ktorých vinia z vraždy ich detí. Blízki zastreleného páru sa tak po deviatich mesiacoch znova stretli s Marianom Kočnerom a Tomášom Szabóom. Počas zasadnutia ich mali stále pred očami. Alenu Zsuzsovú z Leopoldova nepriviezli, dala súhlas na konanie v neprítomnosti.

Rodiny Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej si v utorok opäť vypočuli detaily toho, čo sa mladému páru stalo. Pri týchto slovách mnohí z nich plakali.

Marian Kočner pri niektorých pasážach krútil hlavou. Stalo sa to, aj keď čítali výklad komunikácie z aplikácie Threema. Spolu s Tomášom Szabóom sedeli v jednej lavici, každý na inej strane. Putá z opasku mali odopnuté. Nariadil to sudca.

V momente, keď predseda senátu Peter Paluda začal čítať rozhodnutie Najvyššieho súdu SR, rodičia zavraždených snúbencov sa pochytali za ruky, akoby vytvorili pomyselnú reťaz. Definitívny verdikt padol len v prípade Tomáša Szabóa. Za dve vraždy má stráviť 25 rokov vo väzení s maximálnym stupňom stráženia.

Po skončení verejného zasadnutia sa rodinám obetí napätie zmenilo na úľavu. Objímali sa a už sa aj usmievali. Rozhodovanie Najvyššieho súdu sledoval aj šéf tímu Kuciak Peter Juhás. Spolupodieľal sa na odvolaní prokuratúry aj na zabezpečovaní nových dôkazov. Rozsudok senátu uvítal.

Reakcie rodiny si môžete vypočuť v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti